ŁÓDŹ

Tragedia pod Opocznem. Śmierć 4,5-letniego dziecka

Łódzkie

Opoczyńscy policjanci, pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do śmierci 4,5-letniego dziecka.

Informację o śmierci dziecka, policja otrzymała 7 lutego 2023 roku, o godzinie 9:30.

Ze zgłoszenia wynikało, że do tragedii doszło w jednym z domów w miejscowości Wygnanów w gminie Sławno (woj. łódzkie). Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że matka zmarłego chłopca 38-letnia kobieta oraz jej dwoje dzieci w wieku 8 i 13 lat trafili do szpitali w Opocznie oraz w Łodzi.

Pierwszy na miejscu był Opoczyński Zespół Ratownictwa Medycznego, mimo że zgłoszenie wpłynęło 16 minut później niż do LPR-u. To ZRM z Opoczna jako pierwszy podjął Medyczne Czynności Ratunkowe u poszkodowanego.

Miejsce tragedii zostało poddane szczegółowym oględzinom, policjanci zabezpieczyli szereg przedmiotów, dowodów, które mogą pomóc ustalić, co było przyczyną śmierci dziecka. Dodatkowo do pomocy przy ustaleniu przyczyn tragedii, włączyli się pracownicy sanepidu w Opocznie. Śledczy biorą pod uwagę różne hipotezy, jedną z nich jest zatrucie pokarmowe. Specjaliści zebrali próbki żywności oraz innych produktów. Mieszkanie zostało także sprawdzone przez strażaków pod kątem toksycznych oparów.

Na tym etapie postępowania zdecydowanie za wcześnie jest na to, aby wskazywać konkretną przyczynę śmierci dziecka. Istotne dla rozwikłania tej tragedii będą wyniki sekcji zwłok dziecka oraz badań toksykologicznych, pozostałych członków rodziny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button