KOLARSTWO

Tour de Pologne 2021. Remi Cavagna zwyciężył w szóstym etapie

Tour de Pologne

Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) wygrał szósty etap 78. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas w Katowicach.

Znakomite, trzecie miejsce zajął Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), a piąty był Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), który dzięki temu występowi przesunął się na podium klasyfikacji generalnej.

Sobotni odcinek liczył 19,1 kilometra. Kolarze rywalizowali na wymagającej technicznie trasie, w sprzyjających warunkach pogodowych i wysokich temperaturach. Przejeżdżali przez najbardziej urokliwe zakątki miasta, a start i meta ulokowane były w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka. Tego dnia na trasie nie znalazły się żadne premie lotne ani górskie – dotychczasowi liderzy tych dwóch klasyfikacji mogli więc być pewni utrzymania swoich trykotów.

W rywalizacji najlepszy okazał się Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step). Francuz uzyskał czas 22:10 i ze spokojem mógł obserwować poczynania rywali. Żaden z nich nie zdołał go wyprzedzić. Drugi czas zanotował lider klasyfikacji generalnej, Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), tracąc do zwycięzcy 13 sekund i umacniając się na prowadzeniu w łącznym zestawieniu. Ze znakomitej strony zaprezentował się Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), który z rezultatem 22:26 zajął trzecie miejsce.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), dotychczas czwarty w klasyfikacji generalnej ukończył etap na piątej pozycji, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce i traci do liderującego Joao Almeidy 33 sekundy. Drugi w „generalce” jest Matej Mohorić (Bahrain-Victorious) ze stratą 26 sekund.

W klasyfikacji najlepszy sprinter nowym liderem został Joao Almeida. Zmiany nie zaszły w klasyfikacji najlepszy góral, gdzie już wcześniej pierwszą pozycję zapewnił sobie Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski). Podobnie rzecz ma się w klasyfikacji najaktywniejszy zawodnik, gdzie prowadzi Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Klasyfikacji drużynowej przewodzi ekipa Deceuninck – Quick Step.

Ostatnim aktem rywalizacji w 78. Tour de Pologne będzie niedzielny, 145-kilometrowy etap z Zabrza do Krakowa. Najprawdopodobniej zakończy się on finiszem większej grupy.

Liderzy klasyfikacji:

– Klasyfikacja generalna: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)
– Klasyfikacja najlepszy sprinter: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)
– Klasyfikacja najlepszy góral: Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski)
– Klasyfikacja najaktywniejszy zawodnik: Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert)
– Klasyfikacja drużynowa: Deceuninck – Quick Step
– Premia dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika w klasyfikacji generalnej: Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button