TENIS

Tenisiści w kolejnym turnieju – Kozerki Open. Znamy trzech pierwszych ćwierćfinalistów

Kozerki Open - PZT Polish Tour

Po zakończeniu Narodowych Mistrzostw Polski w tenisie, cykl PZT Polish Tour w piątek zawitał do Kozerek.

Pierwszego dnia turnieju na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki rozegrano aż 24 spotkania, w których doszło do kilku niespodzianek.

Martyna Kubka (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Z turniejem Kozerki Open pożegnał się rozstawiony z numerem ósmym Kamil Gajewski. Deblowy wicemistrz Polski przegrał Gabrielem Matuszewskim po trzysetowym pojedynku 6:4, 1:6, 2:6. 16-latek, na co dzień uczący się w Tenisowym Liceum Ogólnokształcącym w Kozerkach, zagrał doskonałe zawody i pokonał doświadczonego rywala pomimo porażki w pierwszym secie.

– To jest dla mnie ogromny sukces. Na początku meczu byłem lekko spięty, ale później na całe szczęście udało mi się rozluźnić i do końca spotkania grałem już swój tenis. Nie spodziewałem się, że uda mi się pokonać tak dobrego rywala, ale pokazałem charakter i wywalczyłem zwycięstwo – powiedział Matuszewski po awansie do drugiej rundy.

Swoją dobrą dyspozycję potwierdził pogromca Huberta Hurkacza z Bytomia – Maks Kaśnikowski, który w turnieju gra dzięki „dzikiej karcie”. Mistrz Polski juniorów bez większych problemów poradził sobie z Piotrem Galusem. Piątkowa porażka oznacza, że ambitny Szczecinianin w dalszym ciągu czeka na pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu.

W drugiej rundzie zagrają także: Adam Bronka, Michał Mikuła, Karol Krawczyński, Dominik Nazaruk, Jasza Szajrych, Piotr Gryńkowski, Juliusz Bienkiewicz, Filip Kolasiński oraz Maciej Rajski, który po raz drugi w tegorocznej edycji PZT Polish Tour wygrał mecz 6:0, 6:0.

Błyskawiczne zwycięstwo w turnieju kobiet odniosła także Martyna Kubka. Zawodniczka rozstawiona z numerem piątym pokonała Zuzannę Witkowską w zaledwie 51 minut. Krócej (50 minut) trwało jedynie spotkanie Rajskiego z Dariuszem Kuczyńskim.

Z grą singlową podczas Kozerki Open pożegnała się turniejowa „siódemka” Magdalena Hędrzak. Reprezentantka Górnika Bytom przegrała w trzech setach: 0:6, 6:2, 2:6 z nierozstawioną Adrianną Sosnowską, która nękała wyżej notowaną rywalkę skrótami i grą kombinacyjną.

Trudny początek turnieju zaliczyła też Aleksandra Wierzbowska. Aktualna wicemistrzyni Polski juniorek uratowała pierwszego seta, w którym przy stanie 2:5 broniła nawet piłki setowej, ale w drugiej partii ani razu nie utrzymała własnego podania. W decydującej partii Wierzbowska uporządkowała swoją grę i ostatecznie, podobnie jak pięć miesięcy temu w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek, pokonała Darię Górską 7:5, 3:6, 6:1.

Aleksandra Wierzbowska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Sobota – 25 lipca

Jeszcze przed południem wyłoniono trzech pierwszych ćwierćfinalistów Kozerki Open:

Ciaś – Bronka 6:0 6:0

Michalski – Kolasiński 2:6 6:4 6:1

Nazaruk – G.Matuszewski 6:0 6:3

Turniej w Kozerkach zaplanowano do 28 lipca 2020. Następnie tenisiści udadzą się do Łodzi (29 lipca – 1 sierpnia 2020).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button