TENIS

Tenis. Tytuł Daniela Michalskiego w Turcji. Deblowe zwycięstwo Michała Dembka w Czechach

Polscy tenisiści

Antalya jest szczęśliwy miejscem dla Daniela Michalskiego, który zdobył tureckim kurorcie już drugi tytuł w tym sezonie.

Zawodnik ten, rozstawiony z numerem trzecim, wygrał turniej ITF M15 (z pulą nagród 15 tys. dol.), pokonując w finale Brytyjczyka Billy’ego Harrisa (nr 4.) 2:6, 6:1, 6:3.

We wcześniejszych meczach Daniel nie stracił seta. Wygrał kolejno z Turkiem Baranem Cengizem 6:1, 6:1; Mołdawianinem Ilią Snitarim 7:6 (7-4), 7:6 (7-4); Rumunem Mirceą-Alexandru Jecanem (nr 7.) 6:3, 6:0 oraz z innym Rumunem Bogdanem Ionutem Apostolem 7:6 (8-6), 6:1.

Poprzedni występ w Antalyi, w październiku, przyniósł Michalskiemu podwójny triumf. Tym razem w deblu odpadł w 1/4 finału, grając w parze z Harrisem, późniejszym rywalem finałowym w singlu.

Daniel Michalski (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Drugi z Polaków w głównej drabince – Olaf Pieczkowski dotarł za to do ćwierćfinału, po zwycięskich pojedynkach z Czechem Patrikiem Riklem (nr 8.) 6:1, 7:6 (7-5) i Ukraińcem Oleksandrem Bielinskim 6:3, 7:6 (7-5). Zatrzymał go dopiero Szwed Dragos Nicolae Madaras (nr 2.), z którym przegrał 1:6, 2:6. W ten sposób Olaf zdobył pierwsze dwa punkty do singlowego rankingu ATP Tour.

Deblowe zwycięstwo w imprezie rangi ITF M15 w Opawie (pula nagród 15 tys. dol.) odniósł Michał Dembek razem z Czechem Petrem Nouzą (nr 4.). Tytuł dała im wygrana z Brytyjczykiem Scottem Duncanem i Czechem Dominikiem Kellovskim 5:7, 6:4, 10-8.

W drodze do finału polsko-czeski duet nie stracił seta, pokonując Słowaka Radovana Michalika i Petera Nadę 6:4, 6:4; Czecha Adama Jurajdę i Słowaka Petera Benjamina Privarę 6:1, 6:3 oraz Czechów Andrew Paulsona i Davida Poljaka (nr 1.) 7:6 (13-11), 6:3.

Tegoroczny sezon zakończył najwyżej notowany z polskich tenisistów. Hubert Hurkacz zadebiutował w turnieju Masters – ATP Finals 2021 w Turynie, ponosząc trzy porażki w fazie grupowej, kolejno z Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem (nr 2.), rezerwowym Włochem Jannikiem Sinnerem (zastąpił kontuzjowanego rodaka Matteo Berrettiniego) oraz Niemcem Alexandrem Zverevem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button