Polska dominacja w tenisie stołowym! Redzimski mistrzem, Kubik wicemistrzem Europy do lat 21. Złoto w grze podwójnej

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Polscy tenisiści stołowi zdominowali rywalizację podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej w Skopje.

Złoty medal po raz drugi z rzędu wywalczył Miłosz Redzimski, a srebrny krążek przypadł w udziale Maciejowi Kubikowi.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze pojedynczej mężczyzn od 2022 roku zostały zdominowane przez reprezentantów naszego kraju. Dwa lata temu w Kluż-Napoka po mistrzowski tytuł sięgnął Samuel Kulczycki, a dwanaście miesięcy temu najlepszym zawodnikiem na Starym Kontynencie do 21 lat został Miłosz Redzimski.

Sukces sprzed roku gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki powtórzył w Skopje i został pierwszy w historii tenisistą stołowym, którym dwa razy z rzędu wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze pojedynczej (dwa triumfy w MME ma na swoim koncie także Grek Ioannis Sgouropoulos, który zwyciężał w 2019 i 2021 roku).

W finale zmagań w tegorocznym czempionacie Miłosz Redzimski pokonał swojego reprezentacyjnego kolegę – Macieja Kubika 4:2 (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9). Tenisista stołowy niemieckiego TTC Zugbrucke Grenzau i polskiego Dekorglassu Działdowo w Macedonii Północnej wywalczył trzy medale – każdy innego koloru!

Biało-czerwoni start w ósmych w historii Młodzieżowych Mistrzostwach Europy kończą z pięcioma krążkami na koncie. Oprócz złotego medalu Miłosza Redzimskiego i srebrnego Macieja Kubika w grze pojedynczej, nasi tenisiści stołowi jeszcze trzykrotnie stawali na podium. Złoto w grze podwójnej mężczyzn zdobyli Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, pokonując w finale rumuński duet Eduard Ionescu/Darius Movileanu. Ponadto biało-czerwoni wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale – Anna Brzyska w grze pojedynczej kobiet oraz Maciej Kubik i Anna Brzyska w grze mieszanej.

Kubik i Redzimski najlepsi! Polacy młodzieżowymi mistrzami Europy w grze podwójnej

Maciej Kubik i Miłosz Redzimski zostali w Skopje młodzieżowymi mistrzami Europy w grze podwójnej w tenisie stołowy. To pierwszy w historii triumf biało-czerwonych w tej konkurencji w europejskim czempionacie do lat 21.

To był fantastyczny turniej w wykonaniu Macieja Kubika i Miłosza Redzimskiego. Biało-czerwoni w całej imprezie przegrali tylko dwa sety – w finale z Eduardem Ionescu i Dariusem Movileanu z Rumunii, pokonując swoich rywali 3:2 (11:9, 11:2, 11:13, 9:11, 11:5).

We wcześniejszych meczach w Skopje nasi tenisiści stołowi bez straty seta pokonali Arnaua Ponsa (Hiszpania) i Andre Bertelsmeiera (Niemcy), Leona Benko i Ivana Hencl (Chorwacja) oraz Iuliana Chiritę i Andreia Istrate (Rumunia).

Maciej Kubik po raz drugi z rzędu wystąpił w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze podwójnej. W 2023 roku w Sarajewie wspólnie z Samuelem Kulczyckim przegrali w najważniejszym meczu z francuskim duetem: Hugo Deschamps/Thibault Poret.

Młodzieżowymi mistrzyniami Europy w grze podwójnej kobiet zostały Bianca Mei Rosu i Elena Zaharia, które w finale wygrały z Lucianą Mitrofan (Rumunia) i Sarą Tokic (Słowenia) 3:1 (11:5, 8:11, 11:0, 11:3).

Młodzieżowe ME: Brązowy medal dla Kubika i Brzyskiej

Maciej Kubik i Anna Brzyska wywalczyli w Skopje brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze mieszanej.

Polska para zanotowała w Macedonii Północnej bardzo udany występ. Biało-czerwoni jedynej porażki doznali w półfinale z chorwackim duetem: Ivor Ban/Hana Arapovic 1:3 (13:11, 10:12, 11:13, 7:11).

We wcześniejszych spotkaniach w rywalizacji mikstowej Maciej Kubik i Anna Brzyska pokonali m.in. Andreia Istrate (Rumunia) i Nicole Arlię (Włochy) 3:1 (8;11, 11:6, 11:4, 11:5) czy Leona Benko i Dorę Cosic (Chorwacja) 3:0 (11:9, 11:6, 11:4).

Turniej gry mieszanej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy jest rozgrywany po raz piąty. Przed rokiem po złote medale w tej konkurencji sięgnęli Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos, którzy w finale ograli Eduarda Ionescu i Ioanę Singeorzan (Rumunia).