MUZYKA

Autor międzynarodowych hitów Claude z singlem „Écutez-moi”

2024 zapowiada się wspaniały rok – Claude rozpoczął go występem na ogromnym koncercie muzyki holenderskiej, który zgromadził prawie 300 tys. gości.

Jego najnowszy singiel „Écutez-Moi” jest dokładnie tym, czego zawsze możemy się po nim spodziewać: świetną angielsko-francuską popową piosenką.

Autor międzynarodowych hitów „Ladada (Mes Dernier Mots)” i „Layla”, które zdobyły już prawie 70 milionów odtworzeń oraz podbiły listy przebojów w ponad 15 krajach, zamknął pełen akcji rok hitem „Vas-Y (Ga Maar)” we współpracy z Suzan & Freek. Teraz otwiera nowy rok piosenką „Écutez-moi”.

Claude pracował nad singlem z producentami Jorenem van der Voortem i Arno Krabmanem, którzy są odpowiedzialni także za jego poprzednie hity.

Piosenkarz nie kryje dumy:

„Zeszłego lata wykonałem «Écutez-moi» na kilku festiwalach i spotkałem się ze wspaniałym przyjęciem! To cudowna, wesoła piosenka, jednak o wiele bardziej osobista, niż może wam się wydawać. Jej przesłanie: można być szczęśliwym mając bardzo niewiele. W ostatnich miesiącach naprawdę mi się spodobała, dlatego cieszę, że mogę się nią podzielić i tańczyć do niej razem z Wami.”

W marcu piosenkarz uda się w wyprzedaną debiutancką trasę koncertową „Je M’appelle Claude”, podczas której odwiedzi niektóre z najbardziej znanych klubów w Holandii.

Młody i energiczny Claude przebił się w 2022 roku za sprawą chwytliwego debiutanckiego singla „Ladada (Mes Dernier Mots)”. Utwór zyskał ogromne uznanie – pokrył się platyną, zdobył 46 mln odtworzeń i zajął 1. miejsce zarówno na holenderskiej liście Top 40, jak i Top 50 na Spotify. Piosenka znalazła się wśród piątki największych holenderskich hitów wszech czasów. W 2023 roku „Ladada (Mes Dernier Mots)” był czwartym najczęściej odtwarzanym utworem na Spotify.

Następnie artysta podzielił się platynowym hitem „Layla”. Piosenka „Vas-Y (Ga Maar)” – stworzona wspólnie z jego ulubionym holenderskim duetem Suzan & Freek – zgromadziła już ponad 10 mln odtworzeń na Spotify. Claude został także zaproszony do zaśpiewania utworu przed 17 tys. widzów podczas czterech wyprzedanych koncertów duetu w kultowym Ziggo Dome w Amsterdamie.

Latem 2023 roku piosenkarz wystąpił na wielu najważniejszych festiwalach. Obecnie przesiaduje w studiu, gdzie pracuje nad nową muzyką. W tym roku bez wątpienia postawi kolejne duże kroki – bądźcie czujni!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button