TENIS

Tenis. Półfinaliści turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Gdańsku

LOTOS PZT Polish Tour

Drugi dzień turnieju LOTOS PZT Polish Tour w Gdańsku.

W związku z tym, że nie wszystkie środowe mecze udało się rozegrać, cztery pojedynki zostały przełożone na czwartek. W godzinach wieczornych poznaliśmy komplet półfinalistów.

19 czerwca w rywalizacji panów dojdzie do dwóch bardzo ciekawych pojedynków. Pierwszą parę półfinałową stworzą Paweł Ciaś (6) i Daniel Michalski (2), czyli tenisiści, którzy w ubiegłym roku w Gliwicach grali ze sobą w finale Mistrzostw Polski. Wówczas lepszy okazał się bardziej doświadczony zawodnik z Gdańska.

– Z Pawłem znamy się już długo, graliśmy ze sobą dwa razy i niestety za każdym razem zaliczałem porażki. Mam nadzieję, że powiedzenie do 3 razy sztuka znajdzie zastosowanie i uda mi się jutro zrewanżować – powiedział Daniel Michalski.

Michał Dembek (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

O finał zagra w piątek także Michał Dembek (3). Reprezentant WSG Academy w meczu ćwierćfinałowym pokonał Michała Mikułę 7:6(2), 6:4.

– Dosyć długo wchodziłem w mecz. Początek był nerwowy, dużo zerwanych uderzeń. Z czasem wyglądało to coraz lepiej. Najważniejsze, że wygrałem – powiedział Dembek po dzisiejszym zwycięstwie.

Przeciwnikiem rozstawionego z numerem trzecim Dembka w meczu półfinałowym będzie turniejowa „jedynka” – Kacper Żuk. Zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego w 3-setowym pojedynku pokonał Filipa Kolasińskiego (4:6, 6:0, 6:3), który do Gdańska przyleciał prosto z USA, gdzie na co dzień studiuje.

– Z Michałem znamy się od małego i w związku z tym, muszę ustalić dziś z trenerem specjalny plan taktyczny na to spotkanie. Bilans naszych zmagań jest chyba bardziej korzystny dla Michała, ponieważ wygrał ze mną dwa pierwsze mecze, gdy mieliśmy po 14 lat. Dopiero ostatnio w Koszalinie, grając już jako seniorzy, udało mi się go pokonać – powiedział Żuk.

W turnieju damskim byliśmy świadkami tenisistek mających za sobą doświadczenie zebrane podczas turniejów Wielkiego Szlema.

Weronika Falkowska (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Reprezentująca barwy Górnika Bytom Magdalena Fręch (2) po niezwykle zaciętym pojedynku uległa rozstawionej z numerem szóstym Weronice Falkowskiej 5:7, 6:7(6) i niespodziewanie odpadła z turnieju.

Swoje mecze wygrały także Katarzyna Kawa (1) oraz Anastasiya Shoshyna (4). Pierwsza wygrała z Martyną Kubką 6:3, 6:1, druga zaś ograła Paulę Kanię 6:4, 6:4. Chwilę przed 21:00 grono półfinalistek uzupełniła Katarzyna Piter. Długi, zacięty mecz z Aleksandrą Wierzbowską zakończył się dwoma wygranymi tie-breakami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button