PIŁKA NOŻNASIATKÓWKA

Teneryfa. Polscy policjanci mistrzami świata w piłce nożnej siedmioosobowej

I miejsce w siatkówce

Reprezentacja Polskiej Policji z kompletem zwycięstw i bez żadnej straconej bramki, zdobyła Mistrzostwo Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej 7-osobowej na Teneryfie.

W wielkim finale pokonała reprezentację Szwajcarii 2:0.

Polacy prowadzeni przez Andrzeja Kuczyńskiego w grupie wygrali z policjantami z: Rumunii (IPA Satu Mare, 1:0), Teneryfy (Elite Canarias, 3:0), Kraju Basków (IPA Euskadi, 1:0) i Alicante (P.N Alicante, 1:0).

Chęć zdobycia tytułu była widoczna u naszych reprezentantów od pierwszego gwizdka sędziego. Półfinał był kolejnym popisem zawodników prowadzonych przez Andrzeja „Pułko” Kuczyńskiego. Po ostatnim gwizdku arbitra, nasi zawodnicy schodzili z boiska w znakomitych humorach, pokonując gospodarzy 3:0.

W nim zmierzyły zdecydowanie najlepsze piłkarskie zespoły. Na naszych zawodników czekała reprezentacja Szwajcarii, która – podobnie jak nasza drużyna – w finale zameldowała się z kompletem zwycięstw.

Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Grę kontrolowali Polacy, jednak szwajcarska drużyna odpowiadała bardzo twardą i dobrą grą w defensywie. Pierwsza połowa przyniosła rezultat remisowy 0:0. Po przerwie nasi reprezentanci zaprezentowali się jeszcze lepiej, co przypieczętowali zdobyciem dwóch bramek, które zdecydowały o zwycięstwie w wielkim finale Mistrzostw Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej.

Polscy policjanci triumfowali w mistrzostwach świata drużyn policyjnych trzeci rok z rzędu.

Drużyna reprezentująca jeleniogórską policję w siatkówce (fot. KWP)

Drużyna reprezentująca jeleniogórską policję zajęła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Czechach

W minionym tygodniu w Semili, w Czechach, odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Policyjnych. Udział w zawodach wzięły zespoły reprezentujące jeleniogórską oraz lwówecką jednostkę policji, a także drużyny złożone z czeskich funkcjonariuszy. Organizatorem byli mundurowi z Semili. Zwyciężyli reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

13 grudnia 2023 roku w czeskiej Semili odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Policyjnych. Udział w nim wzięły zespoły z Czech, a także drużyny reprezentujące Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze oraz Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim.

Łącznie w sportowych zmaganiach udział wzięło siedem zespołów. Walka i sportowa rywalizacja na boisku były zacięte. Emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom zawodów do samego końca. Najlepszą drużyną okazała się ta reprezentująca jeleniogórską komendę miejską. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się kolejno policjanci z Jablonca i z Semili.

Zmagania sportowe są jedną z form zacieśnienia współpracy wszystkich służb mundurowych, a także mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań oraz aktywnego trybu życia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button