INNE

Szef agencji antydopingowej Witold Bańka jako ambasador Śląska dostaje… 20 tys. zł miesięcznie

Witold Bańka

Szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka otrzymuje, a raczej dorabia na boku ogromne pieniądze.

Bańka jest ambasadorem województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego. Z tego tytułu dostaje aż ok. 20 tys. zł miesięcznie. Jest to tajemnica, ale posłowi Koalicji Obywatelskiej Wojciechowi Królowi udało się do niej dojść.

Obecny szef WADA był ministrem sportu w czasach rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Urząd marszałkowski i spółka Stadion Śląski stwierdzili, że umowa ta ma klauzulę poufności.

„Podczas kontroli poselskiej w Urzędzie Marszałkowskim oraz na Stadionie Śląskim dowiedziałem się, że szef WADA – Witold Bańka, świadczy usługi o charakterze promocyjnym. Nieoficjalnie mowa o 20 tys zł miesięcznie.

PiS-owski umiar!” – Wojciech Król.

„Były minister sportu w rządzie PiS Witold Bańka jako szef Światowej Agencji Antydopingowej bierze na boku ogromną pensję od pisowskich kolegów ze Śląska. Wstyd, że nawet do organizacji międzynarodowej nie potrafią wysłać kogoś kto by wstydu Polsce nie przynosił. Koszmar” – napisał Tomasz Siemoniak, poseł PO.


Światowa Agencja Dopingowa nie widzi problemu, by Witold Bańka pełnił rolę takiego ambasadora i za to otrzymywał wynagrodzenie.

Oświadczenie Stadionu Śląskiego – pismo

„W odpowiedzi na pytania postawione podczas dzisiejszego briefingu prasowego Pana Posła Wojciecha Króla informujemy, iż Spółka Stadion Śląski udzieliła Panu Posłowi pisemnie w dniu 9 listopada 2020r. wyczerpujących informacji o zasadach współpracy z ambasadorami naszej marki, o czym Pan Poseł zapomniał poinformować opinię publiczną.

Przedmiotowe informacje zostały udzielone w najszerszym prawnie dopuszczalnym zakresie i z poszanowaniem uprawnień poselskich. Wskazujemy, że nasza spółka pozostaje związana innymi regulacjami prawnymi niż ustawa o wykonywania mandatu posła i senatora i zobowiązana jest do ich ścisłego przestrzegania.

Pragniemy stanowczo podkreślić, że wbrew insynuacjom Pana Posła Króla wszelkie działania spółki są transparentne, a dowodem na to są jawnie komunikowane w mediach fakty podjęcia współpracy z Anitą Włodarczyk, Witoldem Bańką oraz Pawłem Fajdkiem.

Aby uciąć wszelkie spekulacje, dotyczące sprawy, załączamy pismo z dnia 9 listopada 2020 roku, które Pan Poseł Król otrzymał od nas w przedmiotowej sprawie.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button