SIATKÓWKA

Superpuchar Polski siatkarzy 2019 dla Mistrzów Polski

Superpuchar Polski 2019

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w meczu o Superpuchar Polski z Projekt Warszawą 3:1 w Arenie Gliwice.

Spotkanie mistrza z wicemistrzem zainaugurowało krajowe rozgrywki w sezonie 2019/2020. W obu ekipach debiutowali szkoleniowcy – Nikola Grbić i Andrea Anastasi, a po stronie stołecznych po raz pierwszy oglądaliśmy też Piotra Nowakowskiego, Kevina Tillie, Igora Grobelnego i Patryka Niemca. W kwadracie pojawił się też nowo-pozyskany z Chrobrego Głogów Jan Król, który część okresu przygotowawczego spędził pod okiem trenera Anastasiego. Po drugiej stronie siatki nie zabrakło znajomych twarzy – Piotra Łukasika czy Sebastiana Wardy.

Pierwszy set zdecydowanie należał do ZAKSY, która zdominowała warszawskich zawodników w każdym elemencie gry. Początek drugiego seta nie zapowiadał przełomu, ale z biegiem czasu zawodnicy Projektu Warszawa zaczęli się rozkręcać. Na boisku w miejsce Kuby Kowalczyka i Andrzeja Wrony pojawili się Igor Grobelny i Patryk Niemiec, którzy ożywili poczynania stołecznych. Udało się doprowadzić do gry na przewagi, która dostarczyła kibicom w Arenie Gliwice olbrzymich emocji, ale nie zakończyła się po myśli stołecznych, którzy przegrali 32:34.

Trzeci set miał już zupełnie inny przebieg i to podopieczni włoskiego szkoleniowca zaczęli dominować, wygrywając ostatecznie 25:19. Czwarta partia okazała się niestety ostatnią, choć walka toczyła się do samego końca. Ekipa z Kędzierzyna wygrała 25:23 i cały mecz 3:1, o czym prawdopodobnie zadecydowała skuteczność w bloku – w tym elemencie ZAKSA wygrała aż 11:5.

MVP rywalizacji wybrany został atakujący Łukasz Kaczmarek (fot. Piotr Sumara/PLS)

MVP rywalizacji wybrany został atakujący Łukasz Kaczmarek (20 punktów).

Wygrywając 25:23 i 3:1 w całym meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła po pierwszy Superpuchar w historii klubu.

Mecz o Superpuchar Polski 2019 to było starcie mistrzów i wicemistrzów poprzedniego sezonu i szansa na pierwsze trofeum tuż przed startem dwudziestego, jubileuszowego sezonu Ligi Mistrzów Świata.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 34:32, 19:25, 25:23)

ZAKSA: Śliwka, Toniutti, Wiśniewski, Kaczmarek, Parodi, Smith i Zatorski (L) – Baroti, Semeniuk, Rejno
Trener: Nikola Grbić

Projekt: Kwolek, Brizard, Wrona, Kowalczyk, Tillie, Nowakowski i Wojtaszek (L) – Grobelny, Niemiec
Trener: Andrea Anastasi