LOTNICZE NEWSYPOLSKA

Strajk w PLL LOT. Bilans siedmiu dni. Przewoźnik odwołał 56 rejsów

Strajk w PLL LOT

Mimo akcji strajkowej (nielegalnej wg PLL LOT) prawie 183 tys. pasażerów LOT-u odbyło swoją podróż zgodnie z planem.

LOT dokonał bilansu ostatnich siedmiu dni operacji. Regularność połączeń wyniosła 95 proc., a punktualność utrzymała się na poziomie 70 proc.

W ciągu trwającej od 18 października akcji strajkowej z powodów załogowych LOT odwołał 56 na 2346 planowanych operacji (2222 zrealizowanych rejsów). Oznacza to, że w wyniku protestu odwołanych zostało zaledwie 2,4 proc. rejsów.

W tym okresie na pokładach LOT-u do celu podróży dowieziono 183 tys. pasażerów. Regularność połączeń w tym czasie wyniosła 95 proc., a punktualność rejsów utrzymała się na poziomie 70 proc.

„Bezpieczeństwo wykonywanych operacji lotniczych, komfort podróży i zaufanie Pasażerów to najważniejsze priorytety LOT-u. Dlatego wczoraj podjęliśmy decyzję o tymczasowej optymalizacji siatki połączeń w ciągu kolejnych dni, która pozwala na efektywne planowanie czasu pracy naszych załóg, a także na poinformowanie podróżujących o zmianach w rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem” – władze LOT-u.

„Nasza walka i dbałość o każdego Pasażera to zobowiązania, których zamierzamy dotrzymać, mimo trudnej sytuacji w spółce. Chcemy tym samym podziękować naszym Pracownikom za wytężoną pracę w ostatnich siedmiu dniach, a Pasażerom za ich zaufanie. Przepraszamy wszystkich tych, których podróż została zakłócona” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Pasażerowie powinni na bieżąco sprawdzać status rejsów na stronie www.lot.com w zakładce www.lot.com/pl/pl/status-lotu.

Informacje dotyczące zaplanowanych rejsów można także pozyskać dzwoniąc na LOT Contact Center pod nr. +48 22 577 77 55 oraz sprawdzając na tablice przylotów i odlotów, które w przypadku lotniska w Warszawie są widoczne np. na stronie internetowej www.lotnisko-chopina.pl
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button