SZTUKA

Cirque du Soleil – TORUK w Polsce. Show inspirowane „Avatarem” Jamesa Camerona [ZDJĘCIA]

Cirque du Soleil - TORUK

Przedstawienie TORUK – „Pierwszy lot” produkcji Cirque du Soleil – inspirowane bijącym wszelkie rekordy filmem Jamesa Camerona AVATAR, odwiedzi Polskę w ramach globalnej trasy po światowych arenach.

TORUK zabierze publiczność do świata Pandory dzięki olśniewającej scenerii.

Doświadcz historii widzianej oczami wyobraźni, pełnej nowych odkryć oraz możliwości.

Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze.

Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem.

Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących.

Kategorie i ceny biletów:
• Platynowa od 320 PLN
• Złota od 260 PLN
• Srebrna od 199 PLN
• Brązowa od 150 PLN

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%

Terminy przedstawień

06.03/środa (premiera) godz. 19:00; 07.03/czwartek godz. 19:00; 08.03/piątek godz. 19:00; 09.03/sobota godz. 15:00, 19:00; 10.03/niedziela godz. 13:00, 17:00

TORUK – Pierwszy lot

TAURON Arena Kraków, 6-10 marca 2019

Bilety już od 29 października w ogólnodostępnej sprzedaży.

Cirque du Soleil

TORUK – Pierwszy lot to 37 produkcja Cirque du Soleil od 1984 roku. Firma dostarczyła niesamowite przeżycia oraz radość ponad 190 milionom widzów w ponad 450 miastach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil zatrudnia ponad 4 000 pracowników, włącznie z 1400 akrobatami z ponad 50 różnych krajów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button