INNE

Skład polskiej reprezentacji olimpijskiej na XXIV ZIO Pekin 2022. Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka chorążymi

Igrzyska zimowe Pekin 2022

Znamy skład polskiej reprezentacji olimpijskiej, która wystartuje w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 w dniach 4-20 lutego.

Reprezentacja Polski na XXIV ZIO Pekin 2022 liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących.

Olimpijska Reprezentacja Polski Pekin 2022 liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących (w tym sztaby szkoleniowe i medyczne, członkowie misji, oficerowie covidowi). Reprezentację stanowi 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 Polskich Związków Sportowych. Wszystkie te osoby są już zatwierdzone uchwałami Zarządów Polskich Związków Sportowych. Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej Pekin 2022 został były łyżwiarz szybki – Konrad Niedźwiedzki (brązowy medalista olimpijski w wyścigu drużynowym z Soczi 2014).

„Biało-czerwoni” w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim – tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

Obiekty, na których będzie odbywała się rywalizacja w trakcie XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 znajdują się 3 strefach: Pekin, Yanqing i Zhangjiakou.

PEKIN – będzie gospodarzem zawodów big air w snowboardzie i narciarstwie dowolnym oraz wszystkich dyscyplin rozgrywanych na lodzie (curling, hokej na lodzie i łyżwiarstwo: figurowe oraz szybkie). Tutaj również odbędzie się ceremonia otwarcia i ceremonia zamknięcia.

YANQING – położone 75 kilometrów na północny zachód od centrum Pekinu – to górzyste przedmieście stolicy Chin, gdzie znajdują się liczne gorące źródła, parki narodowe, ośrodki narciarskie oraz część (Badaling) Wielkiego Muru Chińskiego. Obiekty sportowe w tym obszarze są przygotowane przede wszystkim pod zawody ślizgowe – bobsleje, saneczkarstwo i skeleton, a także narciarstwo alpejskie.

ZHANGJIAKOU – to popularny chiński ośrodek narciarski położony około 180 kilometrów na północny zachód od Pekinu. Na obiektach Zhangjiakou odbędzie się większość zawodów narciarskich i snowboardowych w tym: narciarstwo dowolne, biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska i biathlon.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 rozpoczną się 4 lutego w Pekinie na Stadionie Narodowym „Ptasie Gniazdo”.

Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

28 stycznia 2022 roku

Polski Komitet Olimpijski informuje, że cztery osoby wchodzące w skład reprezentacji Polski na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 (Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Hubert Krysztofiak i Arkadiusz Skoneczny) przebywające w wiosce olimpijskiej w stolicy Chin oraz Maciej Nędza-Kubiniec, który mieszka poza wioską w Zhangjiakou w oficjalnym hotelu, otrzymały pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki ogłosił podczas ślubowania polskich sportowców w Warszawie, że chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej podczas ceremonii otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 będą trzykrotni olimpijczycy, łyżwiarze szybcy i medaliści olimpijscy – Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka.

Natalia Czerwonka trzy razy reprezentowała Polskę w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich: w Vancouver (2010), Soczi (2014) i PyeongChang (2018). Jest wicemistrzynią olimpijską z Soczi w biegu drużynowym. Na swoim sportowym koncie ma także trzy medale mistrzostw świata w biegu drużynowym (2012, 2013 i 2020).

Zbigniew Bródka to panczenista, który na swoim koronnym dystansie – 1500 m – w Soczi (2014), jako pierwszy Polak w historii, został mistrzem olimpijskim! Podczas tych samych igrzysk wraz z drużyną wywalczył brązowy medal. To także trzykrotny olimpijczyk: z Vancouver (2010), Soczi (2014) i PyeongChang (2018) i pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m).
(PKOl)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button