SPORTY WALKI

Mistrzostwa Świata IMMAF 2021. Paulina Wiśniewska z brązowym medalem

MMA

Paulina zawalczyła w półfinale mistrzostw świata z Brazylijką, Giulliany Pereą.

Starcie było bardzo mocne, wyrównane i pasjonujące. W ostatniej rundzie Polka została jednak złapana w duszenie i przegrała walkę.

Ostatecznie Paulina po fantastycznym występie w całym turnieju kończy go z brązowym medalem na szyi i jak sama mówi:

– Dziś dałam z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na lepiej dysponowaną reprezentantkę Brazylii, która po wyrównanej walce zdołała mnie poddać na 7 sekund przed końcem walki. Był to dla mnie najbardziej prestiżowy i najcięższy turniej w karierze. Dziękuję za wsparcie i całe mnóstwo pozytywnej energii, która prawdziwie mnie budowała.

Poza brązem mistrzostw świata Paulina zdobyła do tej pory między innymi dwa złote medale na mistrzostwach MMA Polska oraz złoto w pucharze Polski. W swojej amatorskiej karierze stoczyła 20 pojedynków, z których 15 zakończyło się jej wygranymi.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2021 odbywają się w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Abu Zabi.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 100 krajów na świecie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button