REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkówka. Finały Ligi Narodów 2022 w Ankarze i Bolonii

Volleyball Nations League

Turcja i Włochy będą gospodarzami finałowych turniejów Ligi Narodów w 2022 roku.

Zostaną one rozegrane w lipcu.

Finały tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy zaplanowano w Unipol Arenie w Bolonii. Hala ta może pomieścić 11 tys. kibiców. Najlepsze drużyny VNL 2022 wystąpią w niej w dniach 20-24 lipca.

Rozgrywki Ligi Narodów zaczną się 7 czerwca. 16 drużyn będzie grać w turniejach w Brazylii (Brasilia), Kanadzie (Ottawa), Filipinach (Quezon City), Bułgarii (Sofia), Japonii (Osaka) i Gdańsku. Faza grupowa potrwa do 10 lipca, a zakończy ją mecz Polski ze Słowenią. Dziesięć dni później osiem najlepszych zespołów zacznie rywalizację w Bolonii. Przypomnijmy, że będzie to czwarta edycja Ligi Narodów i drugie finały we Włoszech. Przed rokiem w Rimini, gdzie rozgrywany był cały turniej, najlepsza była Brazylia, przed Polską, Francją i Słowenią. Miejsce wykluczonej w rozgrywek Rosji zajęły Chiny.

Kobieca VNL zacznie się 31 maja spotkaniem Tajlandii z Bułgarią w Ankarze i zakończy w tym samym miejscu, bo Turcja będzie gospodarzem finałów. Oprócz tego siatkarki będą rywalizować w USA (Schreveport-Bossier), Brazylii (Brasilia), Filipinach (Pasay City), Kanadzie (Calgary) i Bułgarii (Sofia). Finały zaplanowane są w dniach 13-17 lipca. Wykluczone Rosjanki zastąpiła Bułgaria.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button