POLITYKAPOLSKA

Sejm. Myrcha do posłów PiS: Jesteśmy przygotowani na co najmniej 10 tys. nowych skazanych

Polityka

W Sejmie Arkadiusz Myrcha z PO zwrócił się do posłów PiS.

– Jesteśmy przygotowani na przynajmniej 10 tysięcy nowych skazanych. Proszę się nie martwić o wolne miejsca w zakładach karnych – stwierdził Myrcha.

Poseł poruszył kwestię ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Przestępcy znajdują się w aresztach śledczych w Przytułach Starych i Radomiu.

„W rozumieniu prawa polskiego Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są zwykłymi przestępcami”

– Z analizy statusu obu panów, orzeczenia sądu oraz definicji pojęcia „więźnia politycznego” przyjętej przez Radę Europy jasno wynika, że nie są oni więźniami politycznymi. Są zwykłymi przestępcami w rozumieniu prawa polskiego – mówił wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha.

„Jeżeli chodzi o pytanie odnośnie liczby osób skazanych oczekujących na miejsce w zakładach karnych. 30 tysięcy osób czeka z przyczyn procesowych na skazanie do zakładów karnych, z przyczyn czysto procesowych. Uspokajam, w tej chwili w Polsce mamy przygotowanych 85 tysięcy miejsc w zakładach karnych i aresztach śledczych. Wypełnienie sięga poziomu ok. 75 tysięcy – powiedział polityk z Platformy Obywatelskiej.

„Zerkam tak nieśmiało w Państwa stronę. Spokojnie, jesteśmy przygotowani na przynajmniej 10 tysięcy nowych skazanych. Proszę się nie martwić o wolne miejsca w zakładach karnych” – dodał poseł, zerkając w stronę polityków PiS.

Powołano komisję śledczą ws. Pegasusa

Sejm podjął uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych między innymi z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button