POLITYKAPOLSKA

Komisja ds. Pegasusa powołana. TVPiS – wydane 11 miliardów złotych na szczucie. Inne rozdane pieniądze

Polskie sprawy

Komisja ds. Pegasusa została powołana.

„Władza, która podsłuchiwała opozycję musi zostać rozliczona” – twierdzi obecny rząd.


To tylko wierzchołek góry lodowej.

Tak PiS przez 8 lat kradł pieniądze podatników:

  • PiS wydał 11 miliardów złotych na szczucie – oto bilans TVPiS.

  • „W TVPiS komentujący „publicyści” dostawali kasę za każdą wypowiedź. Część była na umowach ryczałtowych!
   I tak umowa rekordzisty w ciągu tylko jednego 2023 roku wyniosła aż 300 tysięcy zł.
   W tym systemie zarabiało kilkanaście osób” – powiedział Krzysztof Brejza.

„Komentatorzy propagandyści TVPiS. Pięćset za jedno szczucie. Pięćset za jeden hejt. Pięćset za jedno kłamstwo. Rekordzista sprzedał się sześćset razy. Za trzysta tysięcy. Czysta polityczna prostytucja!

Mimo oczywistych nadużyć w zamkniętych dla obserwatorów komisjach w domach opieki kościelnych osób prawych. Ale przede wszystkim bez płatnego szczucia od rana do wieczora na Rafała Trzaskowskiego, PAD nie wygrałby w 2020” – mówił Michał Szczerba.

 • MKiDN informuje, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz przekazał prezydentowi Otwocka Jarosławowi Margalskiemu „Oświadczenie o braku możliwości realizacji umowy w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury pod nazwą Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego”.

– Ostatni skok PiS. 100 milionów chcieli wyprowadzić na Instytut Dmowskiego. Na przechowalnię dla partyjnych kumpli i nacjonalistów. Układ Glińskiego z PiSowskim prezydenta Otwocka – zatrzymany – dodał Szczerba.

 • Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu nie otrzyma dodatkowego dofinansowania

MKiDN informuje, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odmówił zabezpieczenia dodatkowych środków na rok 2024 w wysokości ponad 13 mln zł na budowę siedziby i wystawę stałą Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II ze względu na ograniczone środki inwestycyjne w ustawie budżetowej na rok 2024. O dodatkowe dofinansowanie zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrektor Muzeum „Pamięć i Tożsamość” o. Jan Król.

Jednocześnie minister Sienkiewicz wskazał, że zgodnie z umową o współprowadzeniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundację „Lux Veritatis”, której prezesem zarządu jest o. Tadeusz Rydzyk, oraz Aneksem do tej umowy, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie jest zobowiązany do zabezpieczenia na rok 2024 środków inwestycyjnych na realizację powyższych zadań, ponieważ ich finansowanie ze strony MKiDN miało odbywać się w latach 2019-2023.

  • Organizacje związane z Ziobro otrzymały 17 mln zł.

  • Hejter – milioner otrzymał z Funduszu Sprawiedliwości aż 11 mln zł dla swojej fundacji, tj. Dariusza Mateckiego.

  • Komisja Zdrowia. Poseł Cieszyński (były wiceminister zdrowia) przyznał, że to on osobiście zawnioskował do premiera Morawieckiego o uznanie Agencji Badań Medycznych instytucją strategiczną, co pozwoliło o zwiększenie wynagrodzenia prezesa Sierpińskiego o blisko 100%.

– Nowe władze spółek Skarbu Państwa sprawdzą wszystkie podejrzane umowy zawierane z politycznymi nominatami PiS. Każda nielegalnie zarobiona złotówka zostanie odebrana. Z odsetkami – powiedział Borys Budka z PO.

 • 200 000 zł z Funduszu Sprawiedliwości, który miał pomagać ofiarom przestępstw, trafiło do PiSowskiego bojówkarza, tj. do telewizji Bąkiewicza.

Pozostałe informacje

Sejm uchwalił ustawę okołobudżetową na 2024 rok, która zakłada między innymi 30-procentową podwyżki dla nauczycieli i dodatkowe trzy miliardy złotych na onkologię i psychologię dziecięcą.

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

„W związku z występującą w Prokuratorze Krajowej nieprawidłowością w postaci dużej ilości niewykorzystanych dni zaległego urlopu wypoczynkowego przez zastępców Prokuratora Generalnego (od 87 do 151 dni roboczych).

Prokurator Generalny Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar zdecydował o poleceniu wykorzystania zaległego urlopu począwszy od dnia 18 stycznia, w wymiarze 42 dni roboczych (a więc do dnia 15 marca 2024) przez:

– prokuratora Michała Ostrowskiego
– prokuratora Tomasza Janeczka
– prokuratora Roberta Hernanda

Znaczny wymiar niewykorzystanego zaległego urlopu wypoczynkowego stanowi wykroczenie przeciw prawom pracownika, o którym mowa w treści art. 282 § 1 Kodeksu Pracy. W kolejnych miesiącach polecenie wykorzystania urlopu będzie dotyczyło pozostałych zastępców PG.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wymiar rocznego urlopu wypoczynkowego przysługującego prokuratorowi z 15-letnim stażem wynosi 38 dni roboczych.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button