KONCERTY

’SEE YOU IN THE FUTURE’. Zespół Waterparks zagra w Polsce

Waterparks w Warszawie

WATERPARKS ogłaszają trasę 'SEE YOU IN THE FUTURE’ i film koncertowy 'FANDOM: LIVE IN THE UK’.

Frontman Awsten Knight powiedział: „Pod koniec 2019 roku i na początku 2020 roku graliśmy koncerty na trasie FANDOM Tour, które były zdecydowanie największe, jakie dotychczas zrobiliśmy. Dzięki samodzielnym opracowywaniu koncepcji i zaangażowaniu w produkcję odbierałem tę trasę jako najbardziej osobistą ze wszystkich dotychczasowych.
W ostatnim czasie mieliśmy okazję usiąść do pomysłów na show i opracować koncerty w sposób, jakiego nigdy wcześniej sobie nie wyobrażaliśmy, więc jestem gotowy, aby wszystkie te pomysły wprowadzić w życie. Poza tym jestem naprawdę cholernie zmęczony niegraniem koncertów. Więc bądź bezpieczny, noś maskę, myj ręce a zobaczymy się w przyszłości”.

Podczas trasy koncertowej Teksańczycy zagrają w poniższych miastach:

CZERWIEC

24: BRISTOL o2 Academy
25: BIRMINGHAM, o2 Academy
26: LEEDS, o2 Academy
27: MANCHESTER, Academy
29: GLASGOW, o2 Academy
30: NOTTINGHAM, Rock City

LIPIEC

01: LONDON, o2 Academy Brixton
04: AMSTERDAM, Melkweg
06: HAMBURG, Uebel & Gefährlich
07: BERLIN, Hole 44
08: WARSAW, Proxima
10: MUNICH, Feierwerk (Hansa 39)
11: COLOGNE, Essigfabrik

Pisząc wcześniej już o wspominanej trasie FANDOM, zespół ogłosił wydanie “FANDOM: LIVE IN THE UK”, pierwszy koncertowy film i album zespołu. “FANDOM: LIVE IN THE UK” został nagrany w styczniu 2020 roku w O2 Academy w Birmingham podczas wyprzedanego koncertu trasy FANDOM. Producenci wykonawczy, Awsten Knight i Jawn Rocha, wykorzystali specjalne efekty, aby stworzyć niesamowite doświadczenie, które jest zarówno ekscytujące, jak i bardzo intymne. Awsten mówi: “Zawsze chciałem, żeby Waterpark miał swój koncert nagrany na DVD, bo uwielbiam oglądać filmy innych zespołów. Chciałem podejść do tego inaczej i spróbować zrobić z tego dzieło sztuki, a nie tylko dokument z tego wieczoru. Będąc współreżyserem, chciałem żeby był to w pewnym sensie Waterparks IAMX show w alternatywnym wszechświecie, więc każda piosenka jest stylizowana na wzór emocji, jakie czuję, kiedy występujemy. Edytowanie zajęło nam 6 miesięcy, aby móc stworzyć coś co uważamy za innowacyjne/abstrakcyjne, ale jednocześnie przemyślane i spójne. Zamów w wersji fizycznej, ponieważ okładka, którą sam zaprojektowałem z dwóch stron wygląda niesamowicie!”.

„FANDOM: LIVE IN THE UK”  zostanie wydany w formie albumu audio na żywo oraz koncertu na żywo w 27 listopada 2020 roku przez Hopeless Records. Wydawnictwo będzie zawierać przebój zespołu “Dream Boy”, który znalazł się na liście przebojów amerykańskiej stacji radiowej Sirius XM Hits 1 i US Pop Radio. 

Waterparks nigdy nie siedzą spokojnie. Trio z Houston – Awsten Knight (wokal, gitara), Otto Wood (perkusja) i Geoff Wigington (gitara] – maniakalnie idą naprzód, obijając się między rockiem, alternatywą, elektroniką z popowymi ambicjami i śmiałym hip-hopem, rażąco lekceważąc zasady.

 

W 2020 roku chłopcy zwiększają tempo, przygotowując nową muzykę po podpisaniu nowej umowy z 300 Entertainment. Waterparks zyskał popularność dzięki animowanym stylom muzycznym. Wydany w 2019 roku FANDOM wyniósł ich na nowe krytyczne i komercyjne szczyty. Album, zdobywając serię najlepszych wyników w karierze Waterparks, wylądował na 2. miejscu listy przebojów Billboard Top Alternative Albums i był ich pierwszym debiutem w Top 40 na liście Billboard Top 200. KERRANG! przypisał albumowi status „KKKK”, a MTV przyznało: „Nie mamy innego wyboru, jak tylko być mega fanami”. Zespół zbliża się do łącznie 200 milionów łącznych wyświetleń, m.in. ukochanych przez fanów utworów “I Miss Having Sex But At Least I Don’t Wanna Die Anymore” “Turbulent” i “Watch What Happens Next”.

’FANDOM: LIVE IN THE UK’ PREMIERA 27 LISTOPADA

WATERPARKS

8 lipca 2021 – Warszawa, Proxima

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button