POLSKA

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Polska: silny wiatr, burze z gradem

Polska

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wciąż informuje o bardzo silnych wiatrach w Polsce.

Również dzisiaj silnie wiać może na terenie praktycznie całego kraju, najbardziej w Polsce północnej i południowej (do 85 km/h). Na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach mogą też pojawić się burze z gradem. Opady mogą wynosić do 40 mm.

Skutki silnego wiatru:

159,1 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu. Najwięcej w woj. małopolskim 37,2 tys., lubelskim 35,4 tys. oraz świętokrzyskim 33,7 tys. KGPSP odnotowała, do 6 rano, 757 interwencji związanych z pogodą (najwięcej w woj. śląskim i podkarpackim).

Dla województw dotkniętym silnym wiatrem uruchomiono #AlertRCB, co oznacza, że każda osoba przebywająca na tym terenie otrzymała na telefon komórkowy SMS-a z komunikatem ostrzegającym przed silnym wiatrem.

W województwach dolnośląskim i opolskim wiał wiatr o prędkości do 100 km/h, a w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim do 115 km/h.

Od lipca tego roku trwa pilotaż #AlertRCB, dlatego SMS-a dostaną osoby przebywające na terenie całych województw, a nie tylko najbardziej, położonych na południu, zagrożonych powiatów.

(RCB)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button