ŁÓDŹ

Rowerzysta dostał mandat. Wjechał wprost pod koła osobówki. Mamy nagranie

Łódzkie

Nierozwagą i lekkomyślnością wykazał się 18-latek, który wjechał na przejście dla pieszych na rowerze i zderzył się z prawidłowo jadącą osobówką.

Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na szczęście zakończyło się tylko ogólnymi potłuczeniach cyklisty. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze i przypominamy o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

13 października o godzinie 5.40 na skrzyżowaniu ulicy Partyzanckiej i Sikorskiego w Pabianicach (woj. łódzkie) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty. 18-letni cyklista nie zastosował się do obowiązujących przepisów i przejechał po przejściu dla pieszych. Nieodpowiedzialne zachowanie młodego pabianiczanina doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem.


W wyniku zdarzenia ucierpiał rowerzysta. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem karnym. 75-letni mieszkaniec Mrągowa kierujący osobówką nie doznał żadnych obrażeń.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze! Przypominamy, że rowerzysta jest uczestnikiem ruchu drogowego i ma obowiązek przestrzegania przepisów. Jazda jednośladem po przejściu dla pieszych stanowi wykroczenie i może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych, jeśli chce go przekroczyć.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button