POLSKA

Rowerzysta celowo wjechał w staruszkę? Kobieta zmarła. Prokuratura: „Mamy dowody”

Poszukiwani w rękach policjantów

Toruńscy policjanci ustalili i zatrzymali osobę, która może mieć związek z wypadkiem drogowym, do którego doszło w dniu 22 sierpnia 2019r. przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Kraszewskiego w Toruniu.

Policjanci postawili sobie za cel odnalezienie człowieka, który nie dość, że doprowadził do potrącenia rowerzystki, to jeszcze oddalił się z miejsca wypadku.

W wyniku podjętych działań i publikacji w mediach policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca Torunia, który może być osobą, która kierowała rowerem doprowadzając do potrącenia prawidłowo przechodzącej przez jezdnię 86-latki.

Obecnie wykonywane są czynności mające na celu zgromadzenie materiału dowodowego oraz ewentualne skierowanie sprawy do sądu dla nieletnich.
W rękach policjantów pozostaje również 15-latek, który podróżował jako pasażer na kierownicy roweru, którego do komendy policji przyprowadziła matka.

WIĘCEJ o tym potrąceniu TUTAJ!

Prawdopodobnie 15-latek mógł celowo wjechać w staruszkę!

Prokuratura bada to potrącenie, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Toruniu.

Śledczy mają dowody, że mogło to być dokonane z premedytacją. Nieletni mogą też być sądzeni jako dorośli. Oprócz tego sprawcy uciekli z miejsca potrącenia 86-latki.

Prokuratura rozważa, czy doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, czy jednak doszło do ciężkiego uszkodzenia ciała kobiety ze skutkiem śmiertelnym.

Nieletnim grozi osiem lat więzienia, ale w przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia, kara może być zwiększona do 12 lat.
(własne,KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button