LEKKOATLETYKA

Rok do lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy Toruń 2021. Pierwszy ambasador

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Toruń 2021

Za rok w Arenie Toruń rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce 2021.

Będzie to jedna z największych imprez w naszym kraju w historii polskiej lekkiej atletyki.

– Dziś mamy równo 365 dni do rozpoczęcia imprezy. W sumie do Torunia przyjedzie około półtora tysiąca osób związanych z imprezą, czyli zawodników, trenerów, służb medycznych, czy dziennikarzy. Mamy przygotowany plan promocyjny, w tym roku najwięcej będzie nas widać przy imprezach lekkoatletycznych, które będą odbywały się w Polsce, ale także na zagranicznych, m.in. na mistrzostwach Europy w Paryżu. A już dziś rusza oficjalna strona internetowa imprezy torun2021.pl – mówi dyrektor mistrzostw, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. W Arenie Toruń zawisł specjalny zegar, który odmierza czas do rozpoczęcia mistrzostw.

Pierwszym ambasadorem toruńskiej imprezy został Paweł Wojciechowski, który w Toruniu ma bronić złotego medalu wywalczonego w 2019 roku w Glasgow.

– Obrona tytułu na tej imprezie na pewno będzie trudna, ale nie niemożliwa. Po tym, co dzieje się w konkursach skoku o tyczce i poziomu narzuconego przez rekordzistę świata Mondo Duplantisa już dziś mogę powiedzieć, że poziom tego konkursu na pewno będzie bardzo wysoki – mówi Wojciechowski.

Ostatnie halowe mistrzostwa Europy w Polsce odbyły się w 1975 roku w Katowicach. W 2014 roku w Sopocie, zresztą przy dużej pomocy Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i na toruńskiej bieżni, odbyły się halowe mistrzostwa świata.

– Długo zabiegaliśmy o powierzenie nam organizacji tych mistrzostw. Dwa razy przegraliśmy, raz z Belgradem i raz z Glasgow. Wreszcie w Berlinie w kwietniu 2018 roku powierzono nam organizację tych mistrzostw. Pokonaliśmy holenderski Apeldoorn, który też miał dużo atutów, ale nasze zostały ocenione lepiej – mówi wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz.

– Ja na pewno będę walczył i dam z siebie wszystko. Na pewno cała reprezentacja tak samo – zapewnia Wojciechowski, który kilka dni temu w Arenie Toruń świętował tytuł halowego mistrza Polski. – Ten sezon nie był dla mnie łaskawy, ale tutaj w Toruniu nastąpiło przełamanie, gdy wywalczyłem złoty medal mistrzostw Polski. No i byłem tu uczestnikiem zawodów, w których padł rekord świata – dodaje.

Niebawem organizatorzy HME Toruń 2021 ogłoszą konkurs dla kibiców na wybór maskotki. Powołani zostaną także kolejni ambasadorzy imprezy.

– Pierwszym ambasadorem jest Paweł Wojciechowski, który jest z naszego województwa i jest obrońcą tytułu. Ambasadorów będzie więcej, będą to na pewno największe gwiazdy lekkiej atletyki w Polsce, m.in. Justyna Święty-Ersetic, czy Marcin Lewandowski – dodaje Wolsztyński.

Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021 odbędą się w dniach 5-7 marca w Arenie Toruń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button