ZIMOWE

Zawody narciarskie No Limit Kasprowy 2020. Slalom gigant czeka. Zapisy ruszyły

Kasprowy Wierch

V edycja zawodów narciarskich No Limit Kasprowy została zaplanowana na 28 marca na stokach Kasprowego Wierchu.

Na trasie legendarnego, najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce zmierzą się narciarze, snowboardziści oraz zawodnicy z niepełnosprawnością na monoski, zarówno amatorzy jak i zawodnicy z punktami FIS. Zapisy do rywalizacji już ruszyły i potrwają do 25 marca br., do północy. Organizacja zawodów No Limit Kasprowy ma na celu promowanie rywalizacji sportowej oraz integrację środowiska narciarskiego i snowboardowego. Zawody przeprowadzane są z szacunkiem dla otaczającej przyrody i w atmosferze fair play.

No Limit Kasprowy to otwarte zawody w narciarstwie alpejskim, w konkurencji łączącej slalom gigant z elementami supergiganta. Start tegorocznej edycji będzie ustawiony w górnej części Kotła Goryczkowego, a meta na polanie pod Polakiem przed wjazdem na nartostradę. Pierwszy odcinek trasy to gigant równoległy, łączący się w dolnej części kotła w jeden tor. Długość trasy to około 2 kilometry, a średni czas przejazdu – 2 minuty. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji wystartuje 250-300 osób.

W 2019 roku w zawodach No Limit Kasprowy wystartowało 258 zawodników. Najlepszy czas przejazdu uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, która pokonała całą trasę w niespełna 1 minutę i 49 sekund. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Adam Chrapek. W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby z niepełnosprawnością, wygrał paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang.

Kasprowy Wierch jest areną zawodów narciarskich od 1910 roku. To właśnie na trasach Hali Goryczkowej 28 marca 1910 r. zorganizowany został „I. Międzynarodowy Dzień Narciarski”. Na starcie stanęło wtedy 150 zawodników, co już świadczyło o popularności narciarstwa. Najważniejszą konkurencją tych zawodów był tzw. bieg tatrzański, rozegrany z Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy.

Na zboczach Kasprowego rozegrano też w 1920 r. I. Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, a także pierwszy nieoficjalny bieg zjazdowy. Dzięki zawodom No Limit Kasprowy Wierch, które na stałe wpisały się już w kalendarz zimowych startów na Kasprowym Wierchu, ta zakopiańska, narciarska tradycja jest kontynuowana.

W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy trzej najszybsi zawodnicy jako nagrodę główną otrzymają samochody do trzymiesięcznego testu. W każdej z 15 kategorii zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium, otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy startujący wezmą udział w losowaniu dodatkowych, cennych nagród.

Zawody rozpoczną się śniadaniem integracyjnym w restauracji na Kasprowym Wierchu, natomiast po zmaganiach zawodnicy spotkają się w Strefie Zawodnika i Kibica, gdzie na wszystkich będzie czekać zasłużony poczęstunek.

Zapisy na No Limit Kasprowy już się rozpoczęły. Startować może każdy pełnoletni pasjonat narciarstwa czy snowboardu. W przypadku złych warunków pogodowych rywalizacja zostanie przeniesiona na następny dzień, tj. 29 marca.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na No Limit Kasprowy dostępne są na stronie nolimitkasprowy.pl

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button