MOTOSPORT

Rajdowe Mistrzostwa Świata. Kajetanowicz w doskonałej formie w drugiej połowie sezonu WRC

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak walczą o najwyższe pozycje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Po półrocznej przerwie Polacy prezentują rewelacyjne tempo – wygrali arcytrudny Rajd Turcji, zdobywając także drugie miejsce w Rajdzie Sardynii. We wszystkich zawodach duet ten pokazywał tempo lepsze od załóg fabrycznych!

Kajetanowicz (fot. Kajto.pl)

Kajetanowicz w czasie zawieszenia sezonu nie próżnował. Jak przystało na mistrza ciężko trenował, by w każdej chwili być gotowym na powrót do ścigania. Pierwszą okazją do tego był rozgrywany we wrześniu Rajd Estonii, który debiutował w kalendarzu mistrzostw świata. Piekielnie szybkie szutrowe trasy przyciągnęły do siebie całą czołówkę. Każdy z zawodników był głodny rywalizacji i chciał pokazać na co go stać na wymagających, estońskich trasach.

W kategorii WRC 3, obok polskiej załogi, zgłosiło się jeszcze 21 załóg. Wśród nich także lokalni kierowcy, którzy świetnie znali swoje domowe trasy. Kajetanowicz i Szczepaniak od samego początku imprezy udowadniali, że świetnie przepracowali rajdową przerwę. Polacy podczas sobotniej rywalizacji uzyskiwali czasy w pierwszej trójce swojej kategorii, wygrywając także jeden z odcinków specjalnych. Po jedenastu próbach sportowych Polacy zajmowali wysokie, trzecie miejsce w WRC 3. Polacy byli szybsi od większości fabrycznych załóg z kategorii WRC 2!

Finałowy dzień, czyli niedziela, składała się z sześciu oesów, które miały rozstrzygnąć zaciętą rywalizację między ustronianinem a resztą stawki. Polacy spisywali się fantastycznie. Ich tempu nie mogli dorównać nawet kierowcy zespołów fabrycznych. Po fenomenalnym zwycięstwie na 15. odcinku specjalnym Kajetanowicz awansował na pozycję wicelidera. Jego rywale jednak nie zamierzali łatwo się poddać, przez co Kajto musiał do samego końca rajdu odważnie trzymać gaz w podłodze. Niestety, na ostatnim odcinku specjalnym Polacy opuścili drogę i nie mogli kontynuować swojej fenomenalnej walki. Choć rajd zakończył się dla nich pechowo, nikt nie miał złudzeń, że 3-krotny mistrz Europy jest w świetnej formie i interesują go tylko miejsca na szczycie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button