BIEGI

Grand Prix Gdyni 2020. Bieg Niepodległości i Bieg Europejski w formie wirtualnej i hybrydowej

Grand Prix Gdyni 2020

To już naprawdę ostatni dzwonek dla wszystkich chętnych, by zapisać się i wystartować w Wirtualnym Biegu Niepodległości, organizowanym w ramach Grand Prix Gdyni.

Pozostała już niewielka liczba pakietów, w ramach których każdy z uczestników otrzyma wyjątkową, okolicznościową koszulkę przygotowaną specjalnie na ten bieg oraz kolekcjonerski medal.

Grand Prix Gdyni 2020. Bieg Niepodległości – koszulka (fot. org.)

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce, organizatorzy Grand Prix Gdyni zdecydowali, że dwa ostatnie biegi w ramach cyklu – Bieg Niepodległości oraz Bieg Europejski – nie odbędą się w oryginalnie zaplanowanej formule. Uczestnicy będą mogli jednak wystartować w biegu hybrydowym. Alternatywą będzie bieg wirtualny lub zwrot pieniędzy.

Wirtualny Bieg Niepodległości rozpoczyna się już 6 listopada i potrwa do środy 11 listopada. By wziąć w nim udział, trzeba się jednak spieszyć. Pozostały już ostatnie miejsca i atrakcyjne pakiety startowe przygotowane przez organizatorów. Termin rejestracji na Wirtualny Bieg Niepodległości upływa w najbliższy czwartek 5 listopada.

– Wirtualny Bieg Niepodległości to propozycja dla każdego. Do wyboru mamy dwa dystanse 5 i 10 km, ale nie zapominamy też o fanach Nordic Walking, którzy również mogą wystartować na krótszej trasie. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo biegaczy zachęcamy do udziału w rywalizacji wirtualnej, po trasie wybranej indywidualnie przez każdego uczestnika i w terminie między 6-11 listopada. Wyjątkową atrakcją tego biegu jest specjalna koszulka, którą w pakiecie startowym otrzymuje każdy uczestnik rywalizacji – mówi Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni.

Bieg wirtualny zakłada, że każdy może pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu.

– Każdy uczestnik Grand Prix Gdyni, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki, czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych – zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.

Oczywiście za wysiłek włożony w pokonanie wybranego dystansu w biegu wirtualnym, każdy zawodnik otrzyma specjalny, kolekcjonerski medal.

Opłata za udział w Wirtualnym Biegu Niepodległości wynosi 50 złotych lub 45 złotych dla posiadaczy karty mieszkańca Gdyni.

Starty w tegorocznych biegach Grand Prix Gdyni to także możliwość otrzymania punktów w programie lojalnościowym i zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Więcej o programie lojalnościowym tutaj: https://www.gpxgdynia.pl/pl/program-lojalnosciowy.

Rejestracja do Biegu Niepodległości odbywa się przez portal SlotMarket.pl i trwa tylko do czwartku 5 listopada. Pozostało już bardzo mało pakietów startowych, dlatego należy się spieszyć z decyzją.

Bieg Niepodległości i Bieg Europejski

W dniach 7-8 listopada (Bieg Niepodległości) oraz 28-29 listopada (Bieg Europejski) na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni zostanie wytyczona i odmierzona trasa 5 i 10 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 lub 4 pętle po 2,5 km. Start w biegu będzie możliwy o dowolnej porze między godziną 8:00 a 16:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizator zapewni w tym czasie elektroniczny pomiar czasu i będzie kontrolował, by na trasie nie przebywało więcej niż 250 osób jednocześnie lub tyle, ile w danym momencie będzie wynosił limit dla imprez sportowych na świeżym powietrzu. Na miejscu będzie też dostępne niewielkie biuro zawodów, w którym będą na bieżąco wydawane pakiety startowe, a po biegu medale dla finisherów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button