MOTOSPORT

Rajd Ziemi Głubczyckiej 2021. Zwycięzcy

3. Rajd Ziemi Głubczyckiej

W krótkiej, zaledwie dwuletniej historii, Rajd Ziemi Głubczyckiej zdobył rzesze fanów, którzy docenili poziom trudności tras opolskiej imprezy.

Tegoroczny debiut w randze rundy cyklu Tarmac Masters, również zapowiadał emocjonujące widowisko. Po przesunięciu terminów Rajdu Świdnickiego i Rajdu Nadwiślańskiego, jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie okręgowym cyklem, nie tylko wśród kibiców, ale przede wszystkim ze strony zawodników.

Rajd Ziemi Głubczyckiej wygrali wicemistrzowie Polski Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz. Drudzy byli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski, a trzecie miejsce zajęli Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik.

O Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Dzięki temu, już w ceremonii startu 3. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, wzięło udział ponad 90 załóg, którzy na Opolszczyznę zjechali na zeszły weekend z terenu niemal z całej Polski. Pomimo nieobecności Tomasza Kasperczyka i Damiana Syty, a więc zwycięzców Tech-Mol Rally, zespół z Rybnika stawił się w Głubczycach z dwoma samochodami, aby wspierać duety Gabryś / Janik oraz Poloński / Sitek.

Dzięki temu kibice ponownie mogli zobaczyć rywalizację Volkswagena Polo GTI R5 i Abartha 124 Rally RGT, które w Nowej Rudzie zajęły odpowiednio trzecie i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik w swoim drugim starcie w Polo GTi R5, ruszyli na 7 odcinków specjalnych z 4. numerem startowym, a Dariusz Poloński i Łukasz Sitek na liście startowej zamknęli pierwszą dziesiątkę.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Tarmac Masters, w obliczu problemów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, stał się na ten moment najważniejszym cyklem rajdowym w naszym kraju. Jak pokazał przebieg inauguracyjnej rundy w Nowej Rudzie, organizatorzy w świetnym stylu wywiązują się z tego zadania. Start w Tech-Mol Rally traktowaliśmy przede wszystkim treningowo, ale Tomek i Damian zapewnili nam pierwszy tegoroczny sukces. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc do Głubczyc przyjeżdżamy stoczyć z naszymi załogami kolejny pojedynek.

Szkoda, że w stawce zabrakło duetu Kasperczyk i Syty, ale jesteśmy pewni, że w tym składzie, także jesteśmy w stanie podjąć skuteczną walkę. Zbyszek Gabryś i Krzysiek Janik mocno poprawili swoje tempo w Volkswagenie, więc na Rajd Ziemi Głubczyckiej są jeszcze lepiej przygotowani.

Wywalczone ostatnio szóste miejsce przez Darka i Łukasza to świetny wynik samochodem RWD, w tak mocnej stawce, ale z pewnością chłopaki będą chcieli w ten weekend poprawić swój wynik, a my w tej walce będziemy wspierać nasze załogi. Na 46 km szykuje się więc kolejne święto sportu, które na pewno nie możecie przegapić. Zapraszamy do śledzenia wyników i tradycyjnie – trzymajcie mocno za nas kciuki!”

Adam Wrocławski i Kamil Heller ponownie razem w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Po 5 miesiącach przerwy za kierownicę rajdówki wraca Adam Wrocławski, który zasili skład kategorii PRO 2. Kierowca z Katowic, należy do grona zawodników, którzy stawali na starcie dwóch wcześniejszych edycji Rajdu Ziemi Głubczyckiej, rozgrywanego do tej pory w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. To również tutaj, w 2019 roku, po raz pierwszy utworzył rajdowy duet z Kamilem Hellerem, gdzie wystartowali jeszcze w Renault Clio Sport.

Teraz wrócili, aby jeszcze raz zmierzyć się z trasami Opolszczyzny, ale tym razem ich rajdową bronią będzie Peugeot 208 R2. Będzie to dziewiąta 208-ka w liczącej aż 31 zgłoszeń klasie PRO 2. W sumie, na liście zgłoszeń znalazło się ponad 90 załóg, wśród których po raz kolejny mocną grupę stanowią kierowcy i piloci doskonale znani z odcinków specjalnych Mistrzostw Polski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button