MOTOSPORT

Puchar Europy cross-country. Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski zmierzą się na trasie rajdu Grecji

Rajd Grecji 2020

Zawodnicy Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski przez najbliższy tydzień będą się ścigać w ramach rajdu Grecji.

Trasa rajdu będzie liczyć łącznie 1445 kilometrów.

Rajd odbędzie się na trasach wokół miasta Veria i będzie się składać z siedmiu etapów. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia, a finał zaplanowano na sobotę, 29 sierpnia. Swój udział w zawodach zapowiedziało kilkudziesięciu zawodników m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec czy Finlandii.

– Przygotowywałem się do tego rajdu około dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadziliśmy sporo testów, aby jak najlepiej dostosować quad na kamienistej trasy – powiedział przed startem Kamil Wiśniewski, quadowiec. – Cieszę się, że wezmę udział w tych zawodach, zależy mi na tym, żeby jak najwięcej startować. Tak naprawdę tylko w trakcie realnego wyścigu jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić przygotowanie quada.

Maciej Giemza (fot. org.)

Drugim reprezentantem polskiego zespołu podczas rajdu będzie Maciej Giemza, który w ostatnich tygodniach rywalizował między innymi w Baja Szczecinek, zwyciężając w gronie motocyklistów.

– Rajd Grecji będzie dla mnie pierwszą w tym roku dużą imprezą. Czeka nas siedem dni ścigania, więc na pewno będzie co robić. To będzie pierwszy od stycznia start na motocyklu dakarowym, dlatego bardzo się cieszę, że znowu poczuję rajdowy klimat. O samym rajdzie wiem stosunkowo niewiele – na pewno będzie gorąco, bo temperatura w Grecji oscyluje wokół 35 stopni w cieniu. Trasa nie będzie szybka, lecz techniczna, wymagająca dla zawodnika i dla sprzętu – powiedział motocyklista, Maciej Giemza.

Rajd Grecji jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy cross-country.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button