INNEWODNY

Puchar Świata w Lucernie. Srebrny medal męskiej czwórki podwójnej w wioślarstwie

Męska czwórka podwójna ze srebrnym medalem Pucharu Świata

Biało-czerwoni w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zajęli drugie miejsce w konkurencji M4x, ulegając minimalnie na finiszu Holendrom.

W Szwajcarii startowali także polscy paraolimpijczycy. Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2 Mix2x) rywalizację ukończyli na czwartej pozycji.

W piątek Czaja, Biskup, Ziętarski i Barański zajęli drugie miejsce w biegu o rozstawienie. Niedzielny finał rozpoczęli mocno, ale po 500 metrach to Holendrzy byli minimalnie szybsi. Lennart van lierop, Finn Florijn, Tone Wieten i Koen Metsemakers prowadzenia nie oddali już do mety. Brązowy medal wywalczyli Włosi w składzie Nicolo Carucci, Andrea Panizza, Luca Chiumento i Giacomo Gentili.

W rywalizacji PR2 Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski po trzeciej lokacje w piątkowym biegu o rozstawienie w niedzielę także liczyli na miejsce na podium. Tym razem sił wystarczyło tylko na zajęcie czwartego miejsca. W finale triumfowała osada ukraińska.

Puchar Świata: udane piątkowe starty Polaków

W Lucernie rozpoczęły się drugie w sezonie regaty Pucharu Świata. Dobrą formę potwierdziły dwie rywalizujące w Szwajcarii polskie osady, które w niedzielę popłyną w finałach.

W piątek męska czwórka podwójna w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zajęła drugie miejsce w biegu o rozstawienie. Biało-czerwoni na finiszu minimalnie przegrali z Holendrami. Trzecie miejsce, już z nieco większą stratą, zajęli Brytyjczycy.

W Lucernie startują także Jolanta Majka i Michał Gadowski. W biegu o rozstawienie w finale konkurencji PR2Mix2x finiszowali jako trzeci.

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO: wtorkowe wyniki Polaków

We wtorek zakończyły się Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, które rozegrane zostały w Lucernie. Niestety, polskim osadom nie udało się wywalczyć przepustki do Paryża.

Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Kaźmierczak i Anna Potrzuska (W4-) zajęły czwarte miejsce w swoim finale (06:54.38).

Także na czwartym miejscu regaty zakończyli Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza (LM2x), którzy uzyskali czas 06:34.47.

Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek (W4x) zajęły piąte miejsce w finale (06:38.72).

Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska (W2x) uplasowały się na szóstym miejscu w finale (07:18.52).

Piotr Płomiński (M1x) zajął drugie miejsce w finale B (07:04.00) i zakończył regaty kwalifikacyjne na ósmym miejscu.

Z kolei Wiktoria Kalinowska (W1x) była szósta w finale B (08:24.39), co dało jej 12. pozycję na koniec zawodów.

Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu wystartują dwie polskie osady: czwórka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet.