Puchar Polski 2023 w koszykówce. Finaliści wyłonieni

Lublin

Finał Pucharu Polski w koszykówce ponownie dla gospodarzy.

Start Lublin pokonał Spójnię Stargard 109:86 i w niedzielę zagra o trofeum.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 24 punktami, 6 zbiórkami i 3 blokami. 19 punktów dla gości rzucił Jordan Mathews.

Dwie dogrywki w Lublinie. Trefl dołącza do finału

Działo się w drugim półfinale w Lublinie. Ostatecznie po dwóch dogrywkach Trefl Sopot wygrał z Anwilem Włocławek 93:91.

Spotkanie cały czas było jednak niezwykle wyrównane. Na dwie minuty przed końcem sytuację zmieniał ponownie Rolands Freimanis – teraz to sopocianie byli na prowadzeniu. Wszystko zmieniało się jeszcze kilka razy. Na 12 sekund przed końcem po rzutach wolnych Greene’a był remis! Rzut na zwycięstwo oddał jeszcze Andrzej Pluta, ale nie trafił, a to oznaczało dogrywkę!

Dodatkowy czas gry nie był inny od pozostałych części spotkania – ciągle kibice w hali Globus w Lublinie oglądali wyrównane spotkanie. W końcówce Trefl miał pięć punktów przewagi, ale z takim stanem rzeczy nie chciał pogodzić się Lee Moore. Ostatecznie to jego trójka doprowadziła do drugiej dogrywki! W niej również nie zabrakło emocji, kluczowa najpierw była trójka Rolandsa Freimanisa, a następnie świetna postawa Garretta Nevelsa. Dzięki temu Trefl zwyciężył 93:91.

Garrett Nevels zdobył dla drużyny z Sopotu 30 punktów, 13 zbiórek i 3 asysty. Lee Moore rzucił 25 punktów dla Anwilu.

godz. 18.00: Start Lublin – Trefl Sopot

Od 16 do 19 lutego w Hali Globus w Lublinie zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski.