NBA. Jeremy Sochan najlepiej punktującym zawodnikiem San Antonio Spurs

San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Piątkowej nocy Spurs po raz drugi w tym sezonie mierzyli się z Denver Nuggets.

Drużyna z San Antonio ponownie musiała uznać mistrzów NBA, którzy wygrali 117:106.

Jeremy Sochan był tej nocy liderem swojej drużyny jeżeli chodzi o dorobek punktowy. Reprezentant Polski zgromadził na koncie 19 punktów, trafiając osiem z 16 rzutów z gry. 20-latek zebrał również sześć piłek i rozdał cztery asysty, przebywając na parkiecie 28 minut.

Polak ponownie rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce. Pierwsze punkty w meczu zanotował w siódmej minucie dobijając nietrafiony rzut Keldona Johnsona.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem długo wyczekiwanej rywalizacji na linii Victor Wembanyama – Nikola Jokić. Spurs, jak w większości ostatnich spotkań, chcieli od początku meczu możliwie najlepiej wykorzystać przewagi fizyczne swojego młodego talentu, co chwilę dostarczając mu piłkę na pozycji tyłem do kosza. Mimo problemów Francuz w pierwszej połowie zanotował 11 punktów i sześć zbiórek. Jokić odpowiedział natomiast 19 “oczkami” trafiając osiem z 11 rzutów.

Jeremy Sochan 15 ze swoich 19 punktów zdobył w drugiej połowie. Po zmianie stron trafił trójkę, która zmniejszyła straty Spurs do sześciu „oczek”. W sumie zdobył siedem pierwszych punktów swojej drużyny w trzeciej kwarcie, po chwili trafiając dwa rzuty spod kosza. Ostrogi zdołały zmniejszyć straty z 21 do nawet czterech punktów.

Czwarta odsłona należała jednak do mistrzów NBA. Mimo że trener Mike Malone zdecydował się nie desygnować do gry Nikoli Jokicia zespół Nuggets prowadził Jamal Murray, który zdobył w decydującej kwarcie 11 punktów i rozdał trzy asysty. Jeremy Sochan spędził w czwartej kwarcie na parkiecie zniespełna sześć minut.

– W grze przeciwko Nuggets dobrą rzeczą jest, że posiadają mistrzowskie doświadczenie. Na to potrzeba dużo pracy, a jednocześnie nie można porównać tego z niczym innym – przyznał po spotkaniu Gregg Popovich.

Dla Ostróg było to trzecie z ośmiu kolejnych spotkań rozgrywanych przed własną publicznością. Spurs rozpoczęli serię od porażek z Golden State Warriors i Houston Rockets, a w kolejnych meczach zmierzą się z Brooklyn Nets i Dallas Mavericks.

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostało w Austin w Teksasie, gdzie Spurs zgromadzili na trybunach ponad 16 tys. fanów, co stało się najlepszym rezultatem dla hali Moody Center.

Sochan znaleziony w kontrataku:

Tak Sochan walczy pod koszem:

Podsumowanie najbardziej udanych akcji Jeremiego w meczu:

Najlepsze posiadania w wykonaniu Spurs:

Kolejne mecze San Antonio Spurs:

17/18 marca (noc z niedzieli na poniedziałek): San Antonio Spurs – Brooklyn Nets godz. 00:00

19/20 marca (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Dallas Mavericks godz. 1:00

22/23 marca (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies godz. 1:00

23/24 marca (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Phoenix Suns godz. 1:00

25/26 marca (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Phoenix Suns godz. 1:00