INNEZIMOWE

PŚ w Dreźnie. Brązowe medale Stormowskiej i Kuczyńskiego w short tracku

Polacy z medalami

Polacy w najlepszy możliwy sposób zakończyli Puchar Świata w short tracku w Dreźnie.

Brązowe medale w rywalizacji na 500 metrów wywalczyli Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński, a blisko podium z udziałem biało-czerwonych było także w konkurencji męskich sztafet.

Po sobotnich sukcesach biało-czerwonych, tj. brązie Stormowskiej i czwartym miejscu Michała Niewińskiego na 1000 metrów – po cichu liczyliśmy na kolejny świetny dzień w wykonaniu reprezentantów Polski. W niedzielę biało-czerwoni nie zawiedli oczekiwań i znów oglądaliśmy ich na podium PŚ.

Swój drugi brąz w ten weekend w Dreźnie – tym razem na 500 metrów – wywalczyła Stormowska. W drodze po medal Polka najpierw w ćwierćfinale była druga za Selmą Poutsmą, wicemistrzynią Europy na 500 i 1000 metrów, a do finału awansowała z trzecim czasem półfinału, za plecami innej z Holenderek Xandry Velzeboer oraz Chinki Ye Wang. W biegu o medale nasza olimpijka z Pekinu ruszyła gorzej od najmocniejszych rywalek, jednak w połowie dystansu wyprzedziła Koreankę Park Ji Won i nie oddała trzeciego miejsca do mety. Stormowska w pucharowej klasyfikacji generalnej 500 metrów przesunęła się na dziewiątą pozycję (164 pkt).

Łukasz Kuczyński (fot. Paweł Skraba)

Życiowy sukces w PŚ sprzed roku z Dordrechtu powtórzył natomiast Kuczyński, jedyny z naszych reprezentantów w ćwierćfinałach 500 metrów, któremu w niedzielę sprzyjało szczęście. W walce o półfinał Polak skorzystał na upadku Ukraińca Olega Handeia i przyjechał drugi za Kazachem Denisem Nikiszą. Z kolei w 1/2 finału łyżwiarz Juvenii Białystok, który startował z piątego pola, długo trzymał się za rywalami. Na ostatnim okrążeniu Polak zdołał się przesunąć na drugą lokatę, zaś dzięki decyzjom arbitrów (wykluczono Amerykanina Andrewa Heo) został ostatecznie sklasyfikowany na pierwszym miejscu. W najważniejszym biegu dnia Kuczyński przekroczył metę jako czwarty, jednak w związku z wykluczeniem Nikiszy za nieprawidłowe blokowanie późniejszego triumfatora, Kanadyjczyka Felixa Roussela, przesunął się na trzecią pozycję i tym samym zdobył indywidualnie swój drugi w karierze brązowy medal PŚ. W pucharowym rankingu 500 metrów Polak awansował na dwunastą lokatę (152 pkt).

Michał Niewiński, Diane Sellier, Felix Pigeon i Łukasz Kuczyński (fot. Paweł Skraba)

Na koniec PŚ w Dreźnie miłą niespodziankę mogła sprawić męska sztafeta. Polacy w składzie Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier i Felix Pigeon minęli linię mety jako trzeci, lecz nie stanęli na podium. Zdaniem sędziów, Kuczyński przy zmianie z Sellierem przeszkodził jednemu z Amerykanów, w wyniku czego biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.

Trwający sezon PŚ w short tracku zakończy się już w przyszłym tygodniu w Gdańsku.

W miejscowej hali Olivia, po pierwszy w Polsce, zostanie rozegrany finał tego cyklu. Jego początek zaplanowano na piątek, 16 lutego, a jego koniec na niedzielę, 18 lutego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button