SKOKI NARCIARSKIE

PŚ w Lake Placid. Kraft zwycięzcą. Żyła z najlepszym wynikiem w tym sezonie

Skoki narciarskie. Olimpijska skocznia w Lake Placid (HS128)

Stefan Kraf dzięki skokom na odległość 130,5 m oraz 126 m został zwycięzcą w niedzielnym konkursie Pucharu Świata FIS na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128).

Drugie miejsce ex aequo zajęli Lovro Kos i Philipp Raimund. Piotr Żyła po skokach na 125 m i 123 m zajął czwarte miejsce, co dało naszemu reprezentantowi, najlepszy wynik w tym sezonie.

Po pierwszej serii liderem konkursu był Stefan Kraft, który po skoku na 130,5 metra wyprzedzał o 3,1 punktu Lovro Kosa (130 m). Trzecią lokatę po skoku na 125 metr zajmował Piotr Żyła, czwartą Philipp Raimund (127 m), a piąty był Ryoyu Kobayashi (128 m).

W Lake Placid na trybunach zawodów Pucharu Świata pojawiło się wielu polskich kibiców, którzy dopingowali naszych reprezentantów emocjonując się skokami narciarskimi. Przy wsparciu polonijnych kibiców Piotr Żyła zajął ostatecznie czwarte miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym, dziewiątą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł, a do finału awansowało jeszcze dwóch naszych kadrowiczów – Kamil Stoch zajął dwudziestą czwartą pozycję, a Dawid Kubacki zakończył zawody na dwudziestym dziewiątym miejscu.