POLSKA

Projekt posłów PiS. Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony. Niedzielski: przed nami szczyt czwartej fali

Pandemia Covid-19 w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o kilku istotnych sprawach.

Polska kupi w ramach unijnych przetargów ponad 300 tys. dawek leku molnupiravir przeciw COVID-19.

Gdy Europejska Agencja Leków i Komisja Europejska zatwierdzi szczepienia dzieci to rząd wyda decyzję o dopuszczeniu tych szczepień w grupie 5-11 lat.

Poseł PiS Czesław Hoc zgłosił projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony

– Dziękuję posłom Czesławowi Hocowi i Pawłowi Rychlikowi za wsparcie inicjatywy polskich przedsiębiorców. Projekt ustawy daje pracodawcom narzędzie do niwelowania zagrożeń epidemicznych i tym samym nieprzerwanego prowadzenia działalności – napisał szef MZ.

Minister Adam Niedzielski:

„Przypadki osób zakażonych przyjmowanych do szpitala tymczasowego w Poznaniu to historie, o których już wcześniej słyszeliśmy. Zdecydowana większość pacjentów pod respiratorami to osoby niezaszczepione.

Podstawową obroną przed trudnym przebiegiem zachorowania na COVID-19 jest szczepienie.

Dynamika wzrostu zakażeń spada w skali całego kraju. W dwóch województwach, które najbardziej były dotknięte IV falą (lubelskie, podkarpackie), mamy ponad 10-proc. tygodniowe spadki zakażeń.

Zakładamy dwa scenariusze rozwoju epidemii. Pierwszy to szczyt fali w końcu listopada w granicach 25-27 tys. zakażeń dziennie. Zgodnie z drugim – fala będzie się wznosiła do pierwszej połowy grudnia do poziomu 35 tys. przypadków dziennie.

Skutecznie wdrażamy takie działania, które pozwalają przejść tę falę, nie zaburzając normalnego życia społeczno-gospodarczego.

Stawiamy na egzekucję obowiązku noszenia maseczek i wzmożoną działalność policji. W ostatnich dniach wydałem również dyspozycję dla sanepidu o zwiększenie częstotliwości kontroli w centrach handlowych.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button