INNE

Projekt Otylia Swim Tour w Łodzi

Otylia Swim Tour

W niedzielę ponad trzystu młodych adeptów pływania weźmie udział w akcji Otylia Swim Tour, która odbędzie się w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10.

To kolejna odsłona projektu, w ramach którego Otylia Jędrzejczak i jej sztab prowadzą zajęcia sportowo-edukacyjne skierowane do dzieci w wieku 10 – 14 lat oraz rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.

– To będzie rekordowa impreza, gdyż najczęściej w zajęciach bierze udział od 100 do 150 dzieciaków. W Łodzi mamy jednak doskonałe warunki, bo jest duża sala gimnastyczna i piękna, pięćdziesięciometrowa pływalnia, więc mogliśmy przyjąć więcej uczestników – podkreśliła mistrzyni olimpijska z Aten.

Zajęcia z dziećmi w Zatoce Sportu prowadzić będzie ponad trzydziestu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. W trakcie bardzo aktywnego dla dzieciaków dnia odbędą są także zajęcia dla rodziców, którzy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wybitnej klasy psychologiem sportowym oraz dietetykiem.

– Od samego początku tego projektu stawialiśmy mocno nie tylko na edukację dzieci, ale również rodziców. Sama po sobie wiem doskonale, jak ważny dla młodej osoby zaczynającej pływać jest kontakt z psychologiem sportowym. Rodzice dowiedzą się też tego, jak powinna wyglądać dieta adepta pływania. Najważniejsze jest jednak to, żeby dzieci dobrze się bawiły. Tak zaczyna się bowiem sportową drogę – od zabawy, do polubienia treningów. Wierzę, że dzieci zakończą niedzielę w stu procentach zadowolone – dodała Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour startował w roku 2015. W premierowej edycji wzięło udział 440 młodych pływaków, 700 rodziców i 80 nauczycieli wychowania fizycznego. Do Łodzi impreza zawitała dwa lata temu, a pod okiem mistrzyni olimpijskiej i jej sztabu szkoleniowego ćwiczyło wówczas 100 dzieci. W ubiegłym roku, po otwarciu Zatoki Sportu, uczestników było już 320.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button