FESTIWALEKONCERTY

Progresywny metal orientalny. Myrath zasila line-up Pol’and’Rock Festival 2024

Festiwale w Polsce

Oszałamiające połączenie bliskowschodnich instrumentów z mocnym brzmieniem metalu i progresywnego rocka – Myrath wystąpi na 30. Pol’and’Rock Festival.

Założony w nadmorskim miasteczku Ezzahra w Tunezji w 2001 roku, zespół Myrath zręcznie stworzył swój własny unikalny gatunek melodyjnego heavy metalu, czerpiąc z bogatej kultury regionu północnej Afryki i napełniając każdą nutę oraz riff dawką wiary i nadziei.

Myrath zarówno w bardziej subtelnych brzmieniowo balladach, jak i cięższych kawałkach, eksploruje głębiny emocji i zawiłości życia, oferując muzyczną podróż wykraczającą daleko poza schemat.

Cztery lata po wydaniu ostatniego albumu, Myrath (w składzie: Zaher Zorgati, Kévin Codfert, basista Anis Jouini, gitarzysta Malek Ben Arbia i perkusista Morgan Berthet) nadali swojemu brzmieniu świeży motyw. Pomimo zachowania wszystkich arabskich i północnoafrykańskich wpływów, które uczyniły poprzednie albumy tak charakterystycznymi, ich najnowszy album „Karma” to najbardziej bezpośredni i angażujący projekt, jaki kiedykolwiek stworzyli. To muzyczny popis umiejętnego zestawienia power metalu z licznymi elementami muzyki progresywnej, scalających się w hipnotyzującej melodii przeszytej orzeźwiającymi, nieco bardziej agresywnymi tonami.

Kto da się porwać w emocjonującą podróż muzyczną podczas występu Myrath na Dużej Scenie 30. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata?

30. edycja Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku, ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno, Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są CelKilt – francuska grupą od hardcorowych brzmień, Motionless in White – amerykańskie legendy metalcore’u oraz Electric Callboy – muzyczni rewolucjoniści z Niemiec.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button