ŁÓDŹ

Prezent od PiS. Drastyczne podwyżki cen gazu i prądu

Łódź. Wyższe ceny prądu i gazu

Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie drastyczne podwyżki cen gazu i prądu dla gospodarstw domowych.

Szalejąca inflacja prowadzi do drenażu portfeli wszystkich rodzin w Polsce.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Te Święta nie były szczęśliwie dla wielu Polek i Polaków. Szalejąca inflacja sprawiła, że tradycyjny karp był bardzo drogi. Żywność bardzo zdrożała. Ceny prądu i gazu także rosną w zastraszającym tempie. Za prąd będziemy musieli zapłacić więcej o 24%, a za gaz – 54%. Opozycja już wiele miesięcy temu wskazywała, że do tak drastycznych wzrostów cen może dojść. Niestety, premier Morawiecki był bardziej zajęty sprzedażą swoich działek, niż walką z szalejącą drożyzną.

Świąteczny prezent od PiS – wyższe ceny prądu i gazu (fot. UMŁ)

Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Tradycyjny PiS-owski spektakl sukcesu z kozą, którą się wprowadza i wyprowadza, właśnie się zakończył. Chodzi o sprawę ustawy medialnej, która miała przykryć drastyczne podwyżki cen prądu i gazu. Wszyscy odczujemy je na naszych rachunkach. Już za kilka tygodni zapłacimy dużo więcej. Obecny skokowy wzrost cen prądu i gazu to niestety nie koniec serialu podwyżek. One mogą być jeszcze większe. Rząd PiS-u musi prowadzić racjonalną politykę energetyczną. Jeżeli tego nie zrobi, będzie się to przekładało na rosnące ceny prądu i gazu w miesiącach oraz latach następnych.

Robert Pawlak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Rząd prowadzi politykę rozbójniczą. Z jednej strony mami Polaków różnymi programami, trzynastkami, czternastkami. A z drugiej strony wprowadza program „olbrzymi minus”, który zrzuca na wszystkich. Tarcza antyinflacyjna za chwilę zniknie, a podwyższone ceny pozostaną. Gdyby rząd prowadził racjonalną politykę podatkową, wówczas żadna tarcza nie byłaby nam potrzebna.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button