POLSKA

Prawie 10 mln papierosów warte 6,8 mln zł w kontenerze z koszulkami

Skarb Państwa mógł stracić ponad 11 mln zł

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni odkryli przemyt prawie 10 mln szt. papierosów.

Nielegalny towar ukryty był w kontenerze, a przypłynął do Polski z Bangladeszu. Dzięki wspólnym działaniom służb budżet państwa nie został uszczuplony o ponad 11 mln zł. Wartą ok. 6,8 mln kontrabandę ukryto w kontenerze z koszulkami.

Pod koniec stycznia 2020 r. KAS i CBŚP skontrolowały kontener z zadeklarowanym ładunkiem koszulek. Kontener przypłynął z portu Chittagong w Bangladeszu i miał trafić na Węgry.

Podczas szczegółowej kontroli stwierdzono, że wewnątrz kontenera znajduje się 9,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze najpierw zeskanowali kontener za pomocą urządzenia RTG, a następnie skorzystano z umiejętności psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu. Zarówno obraz zarejestrowany przez skaner, jak i reakcja psa służbowego nie pozostawiały złudzeń, co do konieczności szczegółowego sprawdzenia kontenera.

Funkcjonariusze tuż po otwarciu kontenera zobaczyli kartony z koszulkami, za którymi przemytnicy ukryli kontrabandę. Jest to dość powszechna praktyka stosowana przez grupy przestępcze zajmujące się przemytem „kontenerowym”.

Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Gdyni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button