POLSKA

Zamachowcy zatrzymani. Mieli zabić współpracownika Nawalnego. Tusk: Wypalimy żelazem każdą zdradę

Polskie służby

Stabilizacja i bezpieczeństwo są priorytetem dla polskiego rządu.

W Polsce nie ma miejsca na współpracę z rosyjskim reżimem. Premier Donald Tusk zapewnia, że dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Każde działanie przeciwko Polsce lub jej przyjaciołom zostanie ukarane. Nasze służby współpracują z innymi krajami.

Dwa dni temu aresztowano Polaka, który w porozumieniu z rosyjskimi służbami planował zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Do zatrzymania doszło dzięki ścisłej współpracy Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze służbami ukraińskimi.


– Niedoszły zamachowiec na prezydenta Zelenskiego, Polak działający w porozumieniu z rosyjskimi służbami – aresztowany 2 dni temu. Białorusin pracujący dla Rosjan, który zlecił dwóm Polakom zamach na współpracownika Nawalnego – zatrzymany. Zamachowcy też już w areszcie. Powiązani są ze środowiskami kibicowskich ultrasów. To tylko w kwietniu. Dla kolaborantów rosyjskich służb nie będzie żadnej pobłażliwości. Wypalimy żelazem każdą zdradę i próbę destabilizacji – napisał premier Donald Tusk na platformie X.

ZOBACZ WIĘCEJ: Zatrzymano szpiega Pawła K. Miał pomóc w planowaniu przez rosyjskie służby specjalne zamachu na Zełeńskiego

Zatrzymanie zamachowców było możliwe dzięki współpracy polskich i litewskich służb.

Policjanci CBŚP zatrzymali podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z litewską Policją ustalili tożsamość i miejsce pobytu podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego, który miał miejsce w Wilnie, na terenie Litwy – 12 marca. Zatrzymano 2 mężczyzn poszukiwanych przez stronę litewską Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności.


Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z litewską Policją ustalili tożsamość i miejsce pobytu podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę, który miał miejsce w Wilnie, na terenie Litwy – 12 marca. Działania były także wspierane przez analityków z Wydziału Analizy Kryminalnej CBŚP.

Intensywne czynności śledcze wykonane przez policjantów CBŚP pozwoliły aby zaplanować, a następnie przeprowadzić realizację w Warszawie, w wyniku której zatrzymano 2 mężczyzn poszukiwanych przez stronę litewską Europejskimi Nakazami Aresztowania. W działaniach brali udział także policjanci z wydziału bojowego Zarządu III CBŚP oraz z zarządów CBŚP w Warszawie i Łodzi.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani na okres 40 dni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button