POLITYKA

Prawdziwa twarz rządu PiS! Kaczyński w Sejmie: Hołota chamska

Awantura w Sejmie

Opozycja zgłosiła wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

W trakcie dyskusji w Sejmie wybuchła awantura. Jarosław Kaczyński nazwał posłów opozycji „hołotą chamską”, a Piotr Gliński dodał: to jest hucpa i skandal!

Borys Budka poprosił ministrów do „odpowiedniego ich zachowywania się”.

Oczywiście PiS odrzucił ten wniosek.

Barbara Nowacka (fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz)

Gdy Barbara Nowacka była na mównicy to w tym samym czasie prezes Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński rozmawiał z Łukaszem Szumowskim i Piotrem Glińskim. To wtedy Borys Budka poprosił ministrów do „odpowiedniego ich zachowywania się”. Stwierdził, że „Sejm to nie jest pana folwark, panie prezesie”.

– Największy chyba zawód ostatnich miesięcy. A kiedy opadły maski, zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS – twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa. A polski internet aż huczy od zbiórek na dzieci, na chorych ludzi, na sprzęt medyczny, to również pana wina – powiedziała Barbara Nowacka.

– Skandaliczne zachowanie posła Kaczyńskiego i ministra Szumowskiego. W czasie wystąpienia posłanki Barbary Nowackiej przedstawiającej uzasadnienie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Kaczyński nazywa posłów opozycji „chamską hołotą”. Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja. Dzisiaj przyszedł czas powiedzieć dość władzy, która mówi, że jedni są lepsi, a drudzy są gorsi! – czytamy wpis Budki na Twitterze.

Bartłomiej Sienkiewicz:

– Poseł Kaczyński do posłów opozyzji: „chamska hołota”. To nie obraża posłów ale tych obywateli, którzy biorą udział w demokratycznych wyborach.

Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska:

– Byłam kanalią i zdradziecką mordą. Dziś okazuje się, że jestem też chamską hołotą. Czyj to język? Meneli pod budką z piwem? Nie.. Prezesa Kaczyńskiego na sali sejmowej. Nerwy puszczają? Nic dziwnego. Dni tej władzy są policzone.

Zaś PiSowski pseudodziennikarz TVP napisał:

– Chamska hołota nie lubi rozmawiać, dzielić się poglądami i ideami, bo ich nie ma. Chamska hołota wybiera przemoc.

Trzy wnioski o wota nieufności

Koalicja Obywatelska złożyła trzy wnioski o wota nieufności wobec: ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

„To wnioski o wota nieufności wobec najbardziej skompromitowanych ludzi tej władzy, którzy domykają układ zamknięty, pozwalający politykom PiS pozostać bezkarnymi. Rządzący powinni być poza wszelkimi podejrzeniami, tymczasem widzimy kolejne afery, w które zamieszani są prominentni działacze PiS. Na oczach Polek i Polaków ministrowie PiS, ich rodziny i znajomi bogacą się, podczas gdy Polacy tracą pracę. Afera Szumowskiego obrazuje jak w soczewce wszystkie mechanizmy kontrolne, które zostały przez PiS wyeliminowane. Dziś widzimy, w jaki sposób państwo się psuje. Ryba psuje się od głowy” – mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący Borys Budka.

„Afera Szumowskiego pokazuje, że nie chodzi tylko o ministra zdrowia, nie chodzi tylko o niejasne powiązania rodzinne i robienie interesów przez jego najbliższych, ale państwo nie działa w obszarze służb i prokuratury. To koledzy z rządu powinni nagłaśniać te afery, powinni stać na straży uczciwości i czystości ludzi władzy. Niestety, przez ostatnie pięć lat doprowadzono do sytuacji, która nigdy w historii nie miała miejsca. Nie funkcjonują służby. Ludzie władzy są bezkarni” – stwierdził przewodniczący Borys Budka. 

„Minister Mariusz Kamiński powinien zostać odwołany. Nie chodzi tylko o to, że służby w sposób należyty nie potrafią prześwietlić majątku najważniejszych osób w państwie, ale również o odpowiedzialność za wykorzystywanie policji, by w sposób brutalny, wbrew Konstytucji ograniczać prawa i swobody obywatelskie. 

Układ zamknięty władzy PiS domyka minister Z. Ziobro, który powinien stać na straży tego, by prokuratura dobrze działała. To on ponosi polityczną odpowiedzialność za niepodejmowanie żadnych skutecznych działań wobec ludzi władzy PiS, a jednocześnie za to, że prokuratura wykorzystywana jest do politycznych celów. ” – skończył Budka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button