LEKKOATLETYKA

Lekkoatletyka wraca do „kotła czarownic”! Justyna Święty–Ersetic i Konrad Bukowiecki w mityngu

Królowa sportu wraca na Stadion Śląski

„Królowa sportu wraca na Stadion Śląski” – pod takim hasłem 20 czerwca w słynnym chorzowskim „kotle czarownic” zainaugurowany zostanie lekkoatletyczny sezon w Polsce.

Przed kilkoma dniami trener Aleksander Matusiński zorganizował sprawdzian dla Justyny Święty-Ersetic i Anny Kiełbasińskiej na dystansie 300 m.

Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski – wracają też gwiazdy. Swoją obecność na pierwszym w tym sezonie lekkoatletycznym mityngu na śląskim obiekcie potwierdzili już m.in. wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, mistrz Starego Kontynentu, medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki, czterystumetrowcy – rekordziści świata w sztafecie 4×400 m Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk oraz najszybsza w Europie na dystansie jednego okrążenia Justyna Święty – Ersetic:

„Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. 20 czerwca pobiegnę na 300 m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii.”

W sumie tego dnia zostanie rozegranych 10 konkurencji. Będą biegi na dystansach od 100 do 400 m oraz konkurencje techniczne. Wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zawody wypełnią lukę w tegorocznym kalendarzu startowym i wpiszą się w ogólnoeuropejski trend. W ostatnim tygodniu mityngi lekkoatletyczne rozegrano w Niemczech, Estonii, Izraelu, Szwecji, Słowenii, Austrii, Finlandii, Norwegii i Danii – a wczoraj także w Czechach. W naszym kraju zawody lekkoatletyczne do 150 osób można organizować od minionej soboty.

To miejsce staje się stolicą polskiej królowej sportu. Regularnie odbywają się tutaj Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej, a w przyszłym roku Stadion Śląski będzie gościł Mistrzostwa Świata Sztafet – World Athletics Relays Silesia 21.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button