RÓŻNOŚCI

Powraca Red Bull Konkurs Lotów. Zaprojektuj wyjątkową machinę latającą. Natalia Nykiel i Adam Małysz w Gdyni

Red Bull Konkurs Lotów 2019

Zbierz drużynę, zaprojektuj machinę latającą i poszybuj nią jak najdalej na oczach publiczności.

To zadanie stoi przed wszystkimi, którzy chcą dopisać kolejny rozdział w historii Red Bull Konkursu Lotów! Po czterech latach przerwy impreza powraca do Gdyni, wielki finał 4 sierpnia na Skwerze Kościuszki.

Ogólnopolskie zapisy już trwają, rejestracja na stronie www.redbullkonkurslotów.pl

Ludzie od zawsze marzyli o lataniu. Teraz jest okazja, by dodać pomysłom skrzydeł! Pierwsza faza rejestracji do 6. edycji Red Bull Konkurs Lotów potrwa do 14 maja. Ci, którzy mają w sobie żyłkę konstruktora oraz cenią dobrą zabawę z nutką rywalizacji, powinni zgłosić się poprzez www.redbullkonkurslotow.pl po specjalny pakiet rejestracyjny. Aby go otrzymać należy zagrać na stronie konkursu w krótką grę, w której trzeba udowodnić swój refleks i wytrwałość. Następne kroki w drodze po miejsce w finale to zebranie drużyny i zaprojektowanie własnej machiny.

Konstrukcja będzie oceniona przez specjalne jury. W panelu sędziowskim zasiądą m.in. Natalia Nykiel, Adam Małysz, Łukasz Czepiela i Filip Chajzer. To oni wybiorą 37 najbardziej kreatywnych i mających szanse na daleki lot konstrukcji. Dodatkowo, 3 zespoły zostaną wybrane przez publiczność w głosowaniu internetowym. Szczegóły dostępne są w regulaminie na stronie konkursu.

4 sierpnia 2019, domorośli konstruktorzy i piloci zmierzą się ze sobą na oczach publiczności oraz szerokiego grona sędziowskiego.
6-metrowa rampa, z której będą startować machiny ustawiona zostanie przy Skwerze Kościuszki. Jak podczas każdych zawodów Red Bull Konkurs Lotów, rozgrywanych już od blisko 30 lat, liczyć się będzie długość lotu, kreatywność konstrukcji i wrażenie, jakie maksymalnie 4-osobowy zespół zrobi na widzach, podczas pokazu na rampie.

Podczas ostatniej edycji najwięcej punktów zebrała ekipa „Flinstonowie i Pterodaktyl z Gdyni”. Mimo niesprzyjających wiatrów, zwycięska drużyna z epoki kamienia łupanego poleciała najdalej, na odległość 10,8 m.

Dotychczasowy rekord w międzynarodowej historii Red Bull Konkursu Lotów wynosi 78 m i ustanowiony został 21 września 2013 podczas przystanku w Long Beach w USA.

Ogólnopolski finał Red Bull Konkursu Lotów to nie jedyny powód, dlaczego warto wybrać się na pierwszy weekend sierpnia do Gdyni. Już w sobotę będzie można podziwiać pokazy akrobacji lotniczej m.in. Łukasza Czepieli (Zivko EDGE 540T) oraz międzynarodowej ekipy The Flying Bulls. Tego dnia na plaży w Gdyni zaparkuje również kultowy Red Bull Tour Bus, mobilna scena, na której wystąpi m.in. Natalia Nykiel.

A to nie koniec atrakcji! Już teraz można zawalczyć o lotne nagrody, biorąc udział w aktywacji na stronie www.redbullkonkurslotow.pl/lotzycia. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kreatywnego hasła opisującego wrażenia w trakcie lotu machiną latającą. Do wygrania są m.in. 3 loty helikopterem (z miejsca zamieszkania na Red Bull Konkurs Lotów) wraz z pobytem w Gdyni lub loty widokowe helikopterem na miejscu zawodów, skoki ze spadochronem, a także nagrody rzeczowe.

RED BULL KONKURS LOTÓW – TERMINY ZGŁOSZEŃ DLA KONSTRUKTORÓW

– faza aplikacji po formularz zgłoszeniowy: 1 kwietnia 2019 – 14 maja 2019
– wysyłanie projektów: do 28 maja 2019
– ogłoszenie 37 finalistów: 11 czerwca 2019
– głosowanie internetowe – 3 dzikie karty do finału: 11 czerwca 2019 – 21 czerwca 2019
– ogólnopolski finał: 4 sierpnia 2019

Red Bull Konkurs Lotów (fot. pras.)

O GOSPODARZU IMPREZY

Miasto z morza i marzeń gościło już 5. edycję Red Bull Konkursu Lotów. Rok wcześniej gdyńskie niebo opanowali uczestnicy Mistrzostw Świata Red Bull Air Race – była to pierwsza w Polsce impreza lotnicza o tak wielkiej skali. W przypadku widowiska rangi Red Bull Konkurs Lotów trudno o lepszą lokalizację. Gdynia posiada ogromne doświadczenie w organizowaniu renomowanych imprez rangi światowej, tylko w tym roku w mieście odbędą się również między innymi: mistrzostwa świata FIFA U20 w piłce nożnej czy młodzieżowe mistrzostwa świata w żeglarstwie. Przyszły rok rozpocznie się od mistrzostw świata w półmaratonie. Podczas każdej z tych imprez możemy być pewni mistrzowskiej atmosfery, o którą zadbają tłumy uśmiechniętych gdynian oraz turystów.

 

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button