WARSZAWA

Zielone centrum Warszawy. Porządkowanie ścieżek rowerowych

Zielona Warszawa. Stolica dla rowerzystów

Pętla autobusowa przy Dworcu Centralnym stała się bardziej zielona – posadzone zostało tam kilkaset krzewów.

W samym centrum miasta przybyło ponad 600 krzewów śnieguliczek, hortensji i róż. Tak efektowną zmianę przeszedł dawny trawnik przy pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. To teraz rabata z krzewami, które swoja pełną urodę pokażą za kilka miesięcy – podczas jesiennego kwitnienia roślin.

Zarząd Oczyszczania Miasta opiekuje się zielenią na 57 pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej. W zeszłym roku na trzech pętlach posadzonych zostało 2800 nowych krzewów. Aktualnie na ponad 20 pętlach kwitnie 180 tys. tulipanów, bratków i stokrotek. Kwiatowe dekoracje zmieniane są sezonowo. Pozostałą zielenią w Warszawie – parkową oraz przyuliczną – zajmują się inni zarządcy terenów, m.in. Zarząd Zieleni oraz urzędy dzielnic.

Porządki dla rowerzystów

300 km warszawskich tras dla rowerów w kompleksowym sprzątaniu. Porządkowanie ścieżek to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa rowerzystów.

Ścieżki rowerowe kilka razy w roku są kilkukrotnie gruntownie sprzątane. Właśnie zakończyły się pierwsze wiosenne – i na pewno nie ostatnie w tym sezonie – kompleksowe porządki na 300 km tras.

Drogi rowerowe są zamiatane z piasku i innych zanieczyszczeń, m.in. niebezpiecznego rozbitego szkła, usuwane są z nich śmieci i przerastająca trawa. Oprócz intensywnego sprzątania całych tras, ścieżki oczyszczane są – gdy zachodzi taka potrzeba – interwencyjnie. Lokalizacje wymagające uporządkowania zgłaszają kontrolerzy ZOM, mogą to zrobić również mieszkańcy za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za sprzątanie ok. 300 km ścieżek rowerowych, które znajdują się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Za czystość pozostałych ścieżek rowerowych odpowiadają inni zarządcy terenów, m.in. urzędy dzielnic oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button