MOTOSPORT

Portimao. Robert Kubica, Louis Delétraz i Ye Yifei mistrzami European Le Mans Series

Autódromo Internacional do Algarve

W niedzielę odbył się ostatni wyścig European Le Mans Series w portugalskim Portimao.

Robert Kubica wraz z zespołem Team WRT przed wyścigiem już byli pewni wygranej w tej prestiżowej European Le Mans Series.

WRT – W Racing Team startował do rywalizacji na torze Autódromo Internacional do Algarve z 5. pozycji. Zespół ten zakończył sezon European Le Mans Series, zdobywając drugie miejsce w Portimao.

Robert Kubica, Louis Delétraz i Ye Yifei zostali mistrzami Europy. Fantastyczny sezon Roberta w wyścigach długodystansowych.

European Le Mans Series. Robert Kubica (fot. pras.)

Budowa obiektu (powstał w 2008 roku) Autódromo Internacional do Algarve kosztowała 195 milionów euro. Oprócz samego toru, powstała tu również infrastruktura, między innymi hotele czy inne obiekty sportowe, jak chociażby tor kartingowy.
Charakteryzuje go również duża różnica poziomów, a w kilku miejscach na kierowców czekają strome podjazdy i zjazdy. Sprawia to, że niektóre zakręty są ”ślepe” dla kierowców.

Tor Autódromo Internacional do Algarve gości nie tylko wyścigi EuropeanLMS. Dwukrotnie pojawiła się tu Formuła 1 – w 2020 i 2021 roku. Obiekt gości również między innymi zawody MotoGP.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button