PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Polska nie zagra na MŚ w piłce ręcznej! Rozgrywki klubowe i plażowe – decyzje EHF

Mistrzostwa Europy Kobiet 2020 i Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2021

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) ogłosił kilka decyzji.

Poinformował o rozgrywkach reprezentacji narodowych oraz zasadach kwalifikacji i kształtu rozgrywek w obecnym sezonie oraz w sezonie 2020/21.

EHF postanowił odwołać eliminacje MŚ 2021. W turnieju tym nie zagra reprezentacja Polski!

Rozgrywki reprezentacji narodowych:

Wybór uczestników Mistrzostw Europy Kobiet 2020 w Norwegii i Danii będzie oparty na wynikach Mistrzostw Europy 2018 we Francji, zatem – poza reprezentacjami krajów gospodarzy turnieju – wezmą w nich udział: Francja, Rosja, Holandia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Czarnogóra, Niemcy, Serbia, Hiszpania, Słowenia, Polska, Czechy, Chorwacja.

Wybór uczestników Mistrzostw Świata Mężczyzn 2021 oparty zostanie na wynikach Mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii, a więc w turnieju udział wezmą: Dania (broniąca tytułu mistrzowskiego), Hiszpania, Chorwacja, Norwegia, Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy, Francja.

Kalendarz kwalifikacji olimpijskich zostanie skoordynowany z kalendarzem rozrywek EHF oraz przez Światową Federację Piłki Ręcznej (IHF) przy pomocy MKOl.

Rozgrywki klubowe:

– Anulowane zostają rozgrywki Pucharu Challenge zarówno kobiet jak i mężczyzn.
– Anulowane zostają rozgrywki Pucharu EHF mężczyzn.
– Odwołana zostaje faza play-off Velux EHF Ligi Mistrzów. Faza Final Four zostaje przełożona na 28-29 grudnia 2020. Do czołowej czwórki zostaną zakwalifikowane po 2 najlepsze drużyny z grupy A i B tj. Paris Saint-Germain HB, FC Barca Lassa, THW Kiel i Telekom Veszprem.
– W przypadku Delo EHF Ligi Mistrzyń rozważa się rozegranie ćwierćfinałów w dniach 5-6 września 2020, tuż przed wrześniowym Final Four w Budapeszcie, a jeśli nie będzie to możliwe, to Final Four rozegrane zostanie w październiku, bez ćwierćfinałów. W tym drugim przypadku w turnieju wezmą udział po dwa najlepsze zespoły z grup fazy zasadniczej, a zatem: Metz Handball, Team Esbjerg, Györi Audi ETO KC, Brest Bretagne Handball.

Rozgrywki młodzieżowe:

– Rozgrywki młodzieżowe zostają wstrzymane do sierpnia 2020 roku.
– Rozgrywki do lat 20 – rozważa się zorganizowanie turniejów EHF Euro oraz EHF Championship przed lub w trakcie styczniowych Mistrzostw Świata w Egipcie. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta podczas czerwcowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego.
– Rozgrywki do lat 18: rozważa się zorganizowanie turniejów EHF Euro oraz EHF Championship przed lub w trakcie styczniowych Mistrzostwami Świata w Egipcie. Ostateczna decyzja jest planowana na czerwcowe posiedzenie Komitetu Wykonawczego.
– Mistrzostwa Europy U16 kobiet w Szwecji zostają odwołane.

Piłka ręczna plażowa:

– Finały ebt 2020, które miały zostać rozegrane w czerwcu 2020 w Larnace zostają odwołane.
– Turniej kwalifikacyjny do EURO 2021 w piłce ręcznej plażowej, który miał się odbyć w czerwcu 2020 w Gruzji i Grecji został odwołany.
– Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej do lat 16 mężczyzn oraz kobiet zostają przełożone i planuje się rozegrać je w dniach 24-27 września. Ostateczną decyzję powinien podjąć Komitet Wykonawczy EHF podczas czerwcowego posiedzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button