INNE

Polska gospodarzem Red Bull BC One World Final 2021. Breaking nową dyscypliną olimpijską

Red Bull BC One World Final 2021

Po raz pierwszy od 18 lat najważniejsze zawody breakingowe świata, Red Bull BC One World Final, odbędą się w Polsce.

  • Międzynarodowe wydarzenie taneczne zagości w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021.
  • Światowy finał Red Bull BC One w Gdańsku to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska breaking, czyli nową dyscyplinę olimpijską, która zagości w programie igrzysk od 2024 roku.
  • Na całym świecie odbędzie się ponad 60 imprez kwalifikacyjnych, a aż 3 z nich będą miały miejsce w naszym kraju: City Cyphery w Gdańsku (8 maja 2021) i Warszawie (15 maja 2021) oraz National Cypher w Krakowie (22 maja 2021).

W tym roku po raz pierwszy światowy finał najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych – Red Bull BC One – odbędzie się w Polsce. Wcześniej, podczas serii wydarzeń, która obejmuje ponad 60 imprez kwalifikacyjnych w 30 krajach, najlepsi b-boye oraz b-girls zmierzą się w walce o awans do wielkiego finału.

Dwudniowe finały, które będą ukoronowaniem międzynarodowych eliminacji, zostaną przeprowadzone w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021. Wystartują w nich najlepsi tancerze i tancerki, którzy w walce o zwycięstwo dadzą popis niesamowitych umiejętności. Światowy finał Red Bull BC One w Gdańsku to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska breaking, czyli nową dyscyplinę olimpijską, która zagości w programie igrzysk od 2024 roku.

– Światowe finały Red Bull BC One w Polsce to dla mnie świetne pole do pokazania umiejętności, zaprezentowania polskiego stylu. Nasza scena taneczna będzie mogła obcować z uczestnikami z całego świata i tym sposobem również się rozwijać. To wydarzenie na pewno skupi uwagę na lokalnej scenie tanecznej i pomoże wynieść kilka nowych osób na arenę międzynarodową – komentuje Tomasz Domański, jeden z najlepszych polskich b-boyów, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019.

Krajowe kwalifikacje

Red Bull BC One World Final poprzedzony jest licznymi wydarzeniami eliminacyjnymi na całym świecie. W tym roku najlepsi b-boye i b-girls z Polski będą mieć aż trzy szanse, aby zmierzyć się ze sobą w tanecznych pojedynkach. Podczas imprez kwalifikacyjnych: Red Bull BC One City Cypher w Gdańsku (8 maja) oraz w Warszawie (15 maja) wyłonionych zostanie po czterech najlepszych b-boyów i dwie najlepsze b-girls. Otrzymają oni dzikie karty i zostaną zaproszeni do finałowej 16-stki na Red Bull BC One Cypher Poland w Krakowie (22 maja). Listę uczestników krajowego finału uzupełnią najlepsi tancerze z otwartych eliminacji, które odbędą się bezpośrednio przed wydarzeniem.

Zwycięzcy Red Bull BC One Cypher Poland w kategoriach b-boys i b-girls, otrzymają szansę udziału w Światowym Finale w Gdańsku w listopadzie. O tym, czy ostatecznie zmierzą się w finałowych pojedynkach zadecyduje międzynarodowy „Last Chance Cypher”, poprzedzający główne wydarzenie.

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w formacie jeden na jednego na świecie. Każdego roku tysiące tancerzy rywalizuje o możliwość wystąpienia w globalnym finale.

Od 2004 roku odbyło się już 17 światowych finałów w największych miastach na całym świecie.

Po finałach organizowanych dotąd m.in. w Paryżu, Rzymie, São Paulo, Johannesburgu czy Mumbaju, kolejny odbędzie się w Gdańsku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button