HOKEJREPREZENTACJA

Polscy hokeiści walczą o awans do ZIO 2026

Sosnowiec

W poniedziałek, 5 lutego w AMittal Park w meczu kontrolnym reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 6:0.

To był przedsmak emocji, jakie czekają nas od czwartku, 8 lutego na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. W turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Polacy zmierzą się z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową.

W poniedziałek Biało-Czerwoni pokazali dobry hokej i wygrali pewnie z drużyną z Azji 6:0. Wcześniej z Koreą Południową mierzyli się w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham, wygrywając 7:0.

– Dobrze graliśmy w przewagach, kontrolowaliśmy spotkanie oraz prezentowaliśmy się uważnie w obronie. Inaczej będzie wyglądać nasze starcie z Koreańczykami w turnieju. Na pewno po tym wysokim zwycięstwie nie podejdziemy do rywala na luzie. Zanim jednak ponownie się spotkamy, czekają nas dwie trudne konfrontacje z Estonią i Ukrainą, ale jesteśmy przygotowani – przekonuje Krystian Dziubiński, kapitan reprezentacji Polski, który w poniedziałek zdobył bramkę.

Wysoka stawka

Od czwartku, 8 lutego reprezentacja Polski będzie walczyć w Sosnowcu o wysoką stawkę – jedno z trzech wolnych miejsc na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich we Włoszech w 2026 roku. W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 drużyn. Dziewięć zespołów jest już znanych, to gospodarz Igrzysk – Włochy oraz osiem reprezentacji, które są sklasyfikowane najwyżej w światowym rankingu.

– Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Nasza reprezentacja pod wodzą trenera Roberta Kalabera robi stałe postępy i jestem przekonany, że w Sosnowcu kibice zobaczą zwycięskie i efektowne mecze w wykonaniu biało-czerwonych – prognozuje Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

– W sparingu z Koreą Południową już po pierwszej tercji prowadziliśmy 5:0, ale w turnieju nie będzie tak łatwo. Rywal miał za sobą długą podróż i w poniedziałek w meczu kontrolnym nie był w pełnej dyspozycji. Moim zdaniem naszym najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Ukraina. Ten zespół ma dużą jakość – mówi Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Czują się jak w domu

Turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym ArcelorMittal Park w Sosnowcu, w nowoczesnej arenie, która została otwarta wiosną poprzedniego roku.

– Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii Sosnowiec będzie gospodarzem imprezy, której stawką jest rywalizacja o udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nasze nowe lodowisko powoli staje się domem dla reprezentacji Polski. Trzymamy mocno kciuki za team i mamy nadzieję, że stolica Zagłębia Dąbrowskiego będzie szczęśliwa dla naszych hokeistów – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Czwartek, 8 lutego

Polska – Estonia, godz. 16:30

Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00

Piątek, 9 lutego

Korea Południowa – Estonia, godz. 16:30

Polska – Ukraina, godz. 20:15

Niedziela, 11 lutego

Ukraina – Estonia, godz. 16:30

Polska – Korea Południowa, godz. 20:15

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button