MUZYKA

Projekt muzyczny „Spacer po Warszawie”. Ania Dąbrowska i Robert Cichy wspólnie

Singiel „Nowolipki”

„Nowolipki” to pierwszy singiel zapowiadający „Spacer po Warszawie” – projekt muzyczny powstały dzięki współpracy Roberta Cichego i zaproszonych przez niego gości.

„Spacer po Warszawie” to album konceptualny. W utworach, które na nim usłyszymy, artyści związani ze stolicą przedstawiają nam jej współczesne oblicze – opowiadają o wybranych przez siebie zakątkach kojarzące się z nimi osobiste wspomnienia albo historie, które się na warszawskich ulicach wydarzyły lub tylko mogły wydarzyć. Celem projektu jest oddanie hołdu Warszawie i przypomnienie jej związków z polską muzyką popularną.

Za koncepcję artystyczną i produkcję muzyczną odpowiada Robert Cichy – artysta, który za swoje autorskie płyty ,,Smack” i ,,Dirty Sun”, kolejno w 2019 i 2021 roku, został nagrodzony statuetką Fryderyka. Uczestniczył w blisko stu nagraniach płyt polskich artystów, w różnych rolach: od kompozytora po instrumentalistę, a część z tych produkcji otrzymała tytuł Złotej lub Platynowej Płyty. W swojej działalności muzycznej nie skupia się na określonych gatunkach muzycznych, z równą łatwością porusza się zarówno w popie, rocku, muzyce alternatywnej czy hip-hopie. Stale też eksperymentuje z brzmieniem i charakterem kompozycji, co na pewno usłyszymy w projekcie ,,Spacer po Warszawie’’.

Album składa się z dziesięciu utworów, napisanych i wykonanych przez zaproszonych artystów. Wspólnie z nimi Robert Cichy nakreślił osobistą muzyczną mapę miasta. Tak powstała płyta, na której kolejne utwory zostały nazwane na cześć stołecznych ulic, tworząc trasę szczególnego spaceru po Warszawie. Pierwszym przystankiem na tej trasie jest ulica Nowolipki.

Zaproszona przez Roberta Ania Dąbrowska to zarówno autorka tekstu, jak i wykonawczyni utworu.

Zapraszamy do posłuchania singla „Nowolipki”, który stanowi początek tej muzycznej podróży.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button