SZCZECIN

Policyjne zabezpieczenie „Pol’and’Rock” Festival 2022

Zachodniopomorskie

Trwa policyjne zabezpieczenie festiwalu.

Zachodiopomorski garnizon wspierany jest przez funkcjonariuszy z innych komend w kraju. Wspólnie dbają o bezpieczny przebieg tego dużego wydarzenia.

Zachodniopomorskich policjantów ruchu drogowego wspierają koledzy z komend wojewódzkich z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Poznania i Wrocławia.

W ramach operacji, ze względu na specyfikę okolic pięknego Czaplinka pełną akwenów, skierowano tam więcej patroli wodnych.

Czwarty dzień trwa policyjne zabezpieczenie 28. Pol’and’Rock Festival.

UWAGA! ZMIANY W ORGANIZACJI NA DROGACH DOJAZDOWYCH NA TEREN FESTIWALU

Od 1 sierpnia 2022 r. na czas trwania festiwalu wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, dlatego zachęcamy uczestników imprezy jadących własnymi środkami transportu oraz innych kierujących udających się w tamte rejony do skorzystania z oznakowanych objazdów prowadzących do Czaplinka:

– z drogi krajowej nr 10 zalecany objazd prowadzić będzie od strony Mirosławca drogą wojewódzką nr 177,

– z drogi krajowej nr 20 w kierunku Wałcza zalecany objazd prowadzi z Czaplinka drogą wojewódzką nr 177 w kierunku Mirosławca,

– zalecany dojazd w kierunku Szczecinka, Koszalina, Kołobrzegu prowadzić będzie z Wałcza drogą krajową nr 22, a następnie drogą krajową nr 11.

Apelujemy do kierujących pojazdami do zachowania szczególnej ostrożności, dostosowania prędkości do natężenia ruchu, limitów prędkości, warunków atmosferycznych, nawierzchni oraz własnych umiejętności. Pieszym przypominamy o obowiązku posiadania elementów odblaskowych, gdy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Zabezpieczenie „Pol’and’Rock” Festival (fot. policja)

UWAGA! NAD REJONEM FESTIWALU WPROWADZONO ZAKAZ LOTÓW, TAKŻE DRONAMI

W terminie od 2.08.2022 r. od godz. 08:00 do 8.08.2021 do godz. 06:00 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła zakaz wykonywania lotów (z ściśle uregulowanymi wyjątkami) w strefie poziomej: 5 km od punktu centralnego (pas startowy lotniska Czaplinek – Broczyno) i strefie pionowej: 500 m.

Zachodniopomorska Policja w trosce o zapewnienie optymalnej możliwości bezpośredniego kontaktu uczestników festiwalu z Policją uruchamia specjalnie Posterunek Polowy Policji w Szkole Podstawowej w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 49.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button