LOTNICZE NEWSY

Lotnisko. Podróżuj z głową! Pozostawione bagaże, nieważne dokumenty podróży i „bombowe” żarty

Straż Graniczna

Tylko w lipcu funkcjonariusze SG interweniowali na lotniskach już 63 razy w związku z pozostawionymi przez podróżnych bagażami bez nadzoru.

To dwukrotnie więcej takich przypadków niż rok temu w tym samym czasie. Wystawiono również dwukrotnie więcej niż rok temu mandatów.

Sezon urlopowy trwa, jednak udany wyjazd (w tym także ten zagraniczny) w dużej mierze będzie zależał od starannego przygotowania, w tym przede wszystkim do odprawy granicznej.

Pamiętaj, sprawdź ważność dokumentów podróży!

Pomimo apeli funkcjonariuszy Straży Granicznej, wciąż zdarzają się osoby, które do kontroli granicznej zgłaszają się z nieważnymi dokumentami podróży lub bez dokumentów. W lipcu tego roku aż 120 podróżnych miało nieważny paszport (rok temu 89), a aż 66 osób w ogóle nie miało dokumentu podróży. Łącznie w lipcu podróż poza granice Polski przerwano 210 osobom (w lipcu rok temu 149). Większa liczba zdarzeń związana jest z większą liczbą podróżnych przekraczających granice. W pierwszej połowie roku ruch lotniczy wzrósł o prawie 300 % w porównaniu z rokiem ubiegłym – z 1,7 mln podróżnych w 2021 do 6,5 mln w tym roku. Średnio na dobę w przejściach lotniczych funkcjonariusze SG odprawiają 36 tys. osób na dobę, rok temu zaledwie 9,5 tys.

Przygotowując się do podróży wakacyjnych, warto też pamiętać o odpowiednim zachowaniu na lotniskach. W lipcu funkcjonariusze SG interweniowali ponadto 19 razy na pokładach statków powietrznych na prośbę kapitanów statków. Najczęściej wobec osób, które zachowywały się agresywnie po spożyciu alkoholu.

Przypominamy również, że jeżeli chodzi o poczucie humoru funkcjonariuszy SG, to są pewne granice, a żarty o bombach nie śmieszą. Co więcej, często przerwana podróż jednej osoby, oznacza przymusowe odwołanie wakacji całej rodziny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button