FESTIWALEKONCERTY

Pol’and’Rock Festival 2021. Trzy charyzmatyczne artystki: magiczna Morgane Ji, Kasia Kowalska i Renata Przemyk

Pol'and'Rock

Artystka łączy ze sobą muzyczne gatunki wywodzące się z Afryki, Azji, Indii i Europy.

Morgane to piosenkarka obdarzona wulkanicznym temperamentem, tworząca muzykę przeszytą wpływem jej wielokulturowego pochodzenia, a jednocześnie na wskroś nowoczesną i otwartą na eksperymenty.

Twórczosć Morgane Ji to przykład tego, jak przepięknie przenikać się mogą inspiracje pochodzące z różnych stron świata i jak nowoczesność łączyć się może z pradawną tradycją. Pochodząca z wyspy Reunion, położonego w pobliżu Madagaskaru terytorium zależnego od Republiki Francuskiej, artystka łączy ze sobą muzyczne gatunki wywodzące z Afryki, Azji, Indii i Europy.

Dotychczas trudno było piosenkarkę zaszufladkować, bo Morgane dąży do tworzenia brzmień i doświadczeń niespotykanych i nietypowych. Morgane Ji czerpie z bogactwa kultury, która otacza ją na wyspie Reunion- czyli eklektycznej kultury kreolskiej, którą stanowi mieszanka kultury afrykańskich plemion, tradycji hinduskiej oraz europejskiej. Morgane łączy pop, inspiracje muzyki elektronicznej z tradycyjnymi rockowymi brzmieniami. Domieszka muzyki folkowej z tego różnorodnego kotła kulturowego sprawia, że utwory Morgane Ji na długo zapadają w pamięć. Charakterystyczny – ciepły, troszkę chropowaty – głos Morgane Ji doskonale komponuje się z energetyczną, elektryzującą muzyką.

Określona przez brytyjską prasę mianem „Kreolskiej Królowej”, artystka posiada w swoim arsenale klucz do ukrytej czasoprzestrzeni, która łączy ze sobą pradawne ceremoniały z nowoczesnymi osiągnięciami technologii. Występy Morgane Ji to niezapomniane widowiska, podczas których publika wędruje ze swoją przewodniczką po świecie przepełnionym głębokimi emocjami i wizjami.

Piosenkarka ma na koncie jeden krążek, wydany w 2018 roku album „Woman Soldier”, który doskonale prezentuje wojowniczy, niezależny, eklektyczny duch artystki.

Kasia Kowalska wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Jedna z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, Kasia Kowalska, powróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Z piosenkarką mieliśmy okazję spotkać się podczas magicznego, solowego występu na Nocnej Scenie ASP w 2014 roku.

Kasia Kowalska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 27 lat. Jej twórczość od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Artystka łączy siłę muzycznej ekspresji z niezwykłą wrażliwością – zarówno w sferze brzmień jak i tekstów utworów. W muzyce Kasi Kowalskiej mocniejsze, rockowe uderzenie komponuje się z nastrojowymi, przywodzącymi na myśl bluesa gitarowymi riffami i tętniącą życiem muzyką folkową. Kasia Kowalska czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych i różnych krańców świata.

Podczas koncertów Kasi Kowalskiej nie brakuje największych przebojów artystki, jak „Prowadź mnie”, „antidotum”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Oto ja”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre”, a także najnowszych: „Aya” czy „Alannah”.

Babę zesłał Bóg – Renata Przemyk na Pol’and’Rock 2021

To będzie trzecie spotkanie publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata z Renatą Przemyk. Podczas 25 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata po raz pierwszy spotkaliśmy się z charyzmatyczną artystką, która oczarowała publiczność Nocnej Sceny ASP. Renata Przemyk powtórzyła niezwykle emocjonalny, elektryzujący występ podczas ubiegłorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, gdy mieliśmy okazję spotkać się z artystami za sprawą trwającej trzy dni transmisji na żywo.

Renata Przemyk to wielka indywidualność artystyczna. Sama artystka określa swoją twórczość jako wieczne poszukiwanie brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Renata Przemyk łączy fascynację surowym punkowym brzmieniem z elementami rozedrganego folku, mocnym rockiem i poruszającymi, często bardzo intymnymi, tekstami, tak by jak najlepiej wyrazić emocje.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

Najpiękniejszy Festiwal Świata – po roku przerwy – wraca do formy plenerowej i zmienia lokalizację na lotnisko Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim. 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku. Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na teren festiwalu. Festiwal pozostaje wydarzeniem darmowym.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button